Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Reģistrēti visi partiju un partiju apvienību kandidātu saraksti

Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) Saeimas vēlēšanām reģistrēti partijas “Progresīvie”, “Saskaņas” sociāldemokrātiskās partijas, “Latvijas Krievu savienības”, Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”—“Tēv­zemei un Brīvībai/LNNK”, politiskās partijas “KPV LV”, partiju apvienības “Latviešu Nacionālisti”, “LSDSP/KDS/GKL”, “Latvijas centriskās partijas” un partiju apvienības “Par Alternatīvu” deputātu kandidātu saraksti. Tādējādi 13. Saeimas vēlēšanām reģistrēti visu 16 partiju un partiju apvienību iesniegtie deputātu kandidātu saraksti.
Pēc reģistrēšanas kandidātu sarakstus vairs nevar atsaukt, un grozījumus tajos drīkst izdarīt tikai CVK, svītrojot kandidātus, par kuriem saņemti atzinumi vai tiesas spriedumi, ka kandidāti neatbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām, vai izdarīt tehniska rakstura labojumus.
Par “Latvijas Krievu savienības” sarakstā pieteikto deputāta kandidāti Tatjanu Ždanoku, par kuru CVK rīcībā ir tiesas spriedums, kas apliecina, ka kandidāte pēc 1991. gada 13. janvāra darbojusies Latvijas Komunistiskajā partijā un atbilstoši Saeimas vēlēšanu likumam nedrīkst kandidēt vēlēšanās, CVK lūgs papildu informāciju Drošības policijai un Satversmes aizsardzības birojam. Šāds lēmums pieņemts, lai ievērotu Satversmes tiesas šī gada 29. jūnija spriedumā nolemto, ka, pārbaudot Saeimas vēlēšanām pieteiktos kandidātus, Centrālajai vēlēšanu komisijai ir jāpārliecinās ne tikai par to, ka ar tiesas spriedumu ir konstatēta personas aktīva darbība Saeimas vēlēšanu likuma 5. panta 6. punktā minētajās organizācijās, bet arī par to, vai persona ar savu rīcību vēl joprojām apdraud Latvijas valsts neatkarību un demokrātiskas tiesiskas valsts principus.

13. Saeimas vēlēšanas