Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sodītā Aizkraukles iecirkņa policiste kļūst par partijas līderi

Bijusī Aizkraukles policijas inspektore Jeļena Pičoha, kura no dienesta atvaļināta par braukšanu dzērumā, 13. Saeimas vēlēšanās Rīcības partijas sarakstā Zemgales vēlēšanu apgabalā kandidē ar pirmo kārtas numuru.
 
Informācija Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā cvk.lv vēsta, ka 1984. gadā dzimusī Jeļena Pičoha 2016. gadā ir ieguvusi augstāko izglītību Biznesa augstskolā “Turība” un jurista palīga kvalifikāciju, bet pašlaik ir bezdarbniece. Dzīvesvietu viņa deklarējusi Rīgā. Deputāta kandidāte norādījusi, ka parādsaistību summa ir 15 tūkstoši eiro. Savukārt Rīcības partijas mājaslapā lasāms, ka Jeļena Pičoha ir Zemgales reģiona vadītāja.

“Staburags” iepriekš informēja, ka Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis Aizkraukles policijas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektorei Jeļenai Pičohai piemēroja bargāko disciplinārsodu — atvaļināšanu no dienesta par to, ka viņa 2017. gada 27. augustā uz Rīgas—Daugavpils šosejas brauca savā privātajā automašīnā ar 164 kilometriem lielu ātrumu stundā 1,27 promiļu lielā alkohola reibumā, turklāt mašīnai nebija tehniskās apskates.

Kā noskaidrojusi aģentūra LETA, Valsts policijas pārstāvis un pārkāpēja uz pagājušā gada 11. septembrī nolikto tiesas sēdi neieradās, tāpēc tiesnese lietu izskatīja bez viņu klātbūtnes. Pārkāpēja transportlīdzekļa vadīšanas apliecību bija ieguvusi 2007. gadā. No Iekšlietu ministrijas Informācijas centra izdrukas redzams, ka sieviete jau vienu reizi ir administratīvi sodīta. Tiesa pārkāpējai piemēroja administratīvo arestu uz piecām diennaktīm, naudas sodu 850 eiro apmērā, kā arī atņēma transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz diviem gadiem. Spriedums pērn rudenī stājās spēkā.

Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā redzamā amatpersonas deklarācija liecina, ka Pičoha karjeru sākusi veidot Ieslodzījuma vietu pārvaldē, kur vairākus gadus strādājusi par uzraudzi un apsargu cietumos. Pēc cietumu sistēmas pamešanas viņa strādājusi Valsts policijā, kur bijusi kārtībniece un inspektore.

Rīcības partijas valdes priekšsēdētājam Igoram Meļņikovam “Staburags” jautāja, kā viņš vērtē saraksta līderes Jeļenas Pičohas atvaļināšanu no dienesta pārkāpumu dēļ, kā arī  faktu, ka Jeļena Pičoha deklarējusi 15 tūkstošu eiro parādsaistības un ir bezdarbniece? Vai saraksta līderei var būt šāda reputācija?

“Sāksim ar to, ka tas ir administratīvais sods, nevis kriminālsods. Savā profesionālajā ziņā viņa bija viena no labākajiem darbiniekiem Aizkraukles policijas iecirknī un partijas darbā mēs vērtējam aktīvu darbu, ko J. Pičoha veic partijā,” rakstiski e-pastā atbildēja Igors Meļņikovs.

13. Saeimas vēlēšanas