Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz deputātu krēsliem cer arī Aizkraukles reģionā zināmi cilvēki

10. augustā izlozēja 13. Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numurus.

13. Saeimas vēlēšanām savus kandidātu sarakstus iesniegušas 16 partijas un partiju apvienības. Sarakstos kopā pieteikti 1470 deputātu kandidāti, tādējādi uz vienu no 100 Saeimas deputātu vietām pretendē 15 deputātu kandidāti.

6. oktobrī gaidāmo 13. Saeimas vēlēšanu deputātu kandidātu sarakstos Zemgales vēlēšanu apgabalā ir arī Aizkraukles reģiona novadu iedzīvotāju, tostarp amatpersonu  un iestāžu vadītāju vārdi. No Aizkraukles novada vēlēšanās startē 14 deputāta kandidāti, no Jaunjelgavas novada — četri, no Kokneses novada — četri, no Pļaviņu novada — trīs, bet no Skrīveru novada — divi deputāta kandidāti.

11 no 17  — aizkrauklieši

Partijas “Latvijas Krievu savienība” Zemgales vēlēšanu apgabala sarakstā no 17 deputāta amata kandidātiem 11 ir no Aizkraukles novada.

 Ar 1. kārtas numuru “Latvijas Krievu savienībā” Zemgales vēlēšanu apgabalā startē Aizkraukles novada domes deputāte, Aizkraukles krievu kopienas “LAD” valdes priekšsēdētāja Ludmila Ušakova. Šajā sarakstā ar 5. kārtas numuru startē arī Deniss Ignatjevs, uzņēmuma “Avenija VP” rezerves daļu menedžeris, savukārt kā astotais ir ārsts Viktors Ivančikovs. Listē ar 9. kārtas numuru ir uzņēmuma “DSM Meistari” tehniskais direktors Nikolajs Starikovs, ar 10. — Aizkraukles novada vidusskolas skolotāja Olga Odincova, bet ar 11. — aizkraukliete Jeļena Beskorovainaja. Kā 13. sarakstu papildina aizkraukliete, mājsaimniece Valentīna Tkača, 14. sarakstā minēta pašnodarbinātā, aizkraukliete Ludmila Martinova, bet aizkrauklietis, arī pašnodarbinātais Andrejs Zujevs vēlēšanās startē ar 15. kārtas numuru. Šīs partijas deputāta amata kandidātu sarakstu turpina pārdevēja Tatjana Logačova (16.) un  noslēdz aizkrauklietis, Aizkraukles krievu kopienas “LAD” valdes loceklis Boriss Dmitrijevs ar 17. kārtas numuru.

Kandidē novada domes  priekšsēdētājs

Partijā “Latvijas Reģionu apvienība” Zemgales apgabala vēlēšanu sarakstā pavisam ir 17 deputāta amata kandidātu, divi arī no Aiz­kraukles puses. Šajā sarakstā ar 8. kārtas numuru Zemgales vēlēšanu apgabalā startē Pļaviņu novada domes deputāts, Skrīveru novada pašvaldības aģentūras “Sociālās aprūpes centrs “Ziedugravas”” direktors Ainārs Arnītis, bet kā 16. sarakstā ir Aizkraukles kultūras nama direktore Anta Teivāne.

 Arī Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”—‘‘Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” Zemgales vēlēšanu apgabalā ir 17 deputāta amata kandidātu, divi no viņiem ir no Aizkraukles reģiona. Šajā sarakstā ar 5. kārtas numuru startē Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks, savukārt kā 15. sarakstā ir Kokneses novada domes deputāts Jānis Krūmiņš.

Deputāta krēslu nevēlas pamest
No 17 Zaļo un Zemnieku savienības 13. Saeimas deputāta amata kandidātiem Zemgales vēlēšanu apgabalā divi ir Aizkraukles reģionā populāri cilvēki — sarak­stā ar 4. kārtas numuru startē jaunjelgavietis, 12. Saeimas deputāts Juris Vectirāns, savukārt kā 15. sarakstā ir Skrīveru kultūras centra direktore Baiba Dronka.

Zemgales vēlēšanu apgabalā no partijas “Jaunā Vienotība” saraksta ar 7. kārtas numuru vēlēšanās startē Kokneses novada domes deputāte Gita Rūtiņa, kā astotais sarakstā ir zemnieku saimniecības “Iesalnieki1” vadītājs Ansis Saliņš no Pļaviņu novada, savukārt ar 11. kārtas numuru pieteikts Pļaviņu novada domes deputāts Mārtiņš Daģis.

No astoņiem kandidātiem sarakstā otrais

Aizkraukles novada domes deputāts Nikolajs Sokols sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” sarakstā Zemgales vēlēšanu apga­balā ir ceturtais.

Sarakstā starp 15 deputāta kandidātiem partijas “Progresīvie” Zemgales vēlēšanu apgabalā ir arī viena jaunjelgaviete — Jaunjelgavas vidusskolas apkopēja Inga Krauze, kas startē ar 7. kārtas numuru.

“Rīcības partijas”  Zemgales vēlēšanu apgabala sarakstā ir arī jaunjelgavietis, SIA “Asumiņš” valdes loceklis Edgars Simsons.

“LSDSP/KDS/GKL” Zemgales vēlēšanu apgabala sarakstā ir tikai astoņi deputāta kandidāti, un kā otrais listē ir Guntis Jankovskis, Sēlijas virsmežniecības mežzinis un Aizkraukles novada domes deputāts.

Kandidē citos vēlēšanu apgabalos

Vidzemes vēlēšanu apgabalā partijas “No sirds Latvijai” ar 3. kārtas numuru sarakstā startē kādreizējais Pļaviņu novada ģimnāzijas direktors Vladimirs Samohins, savukārt  Zemgales vēlēšanu apgabalā “Jaunās konservatīvās partijas” sarakstā ir arī divi deputāta kandidāti, kuriem saknes ir Neretā — kā otrais sarakstā ir Sandis Riekstiņš, uzņēmuma “Limbažu Melio” valdes loceklis, savukārt Ivars Joelis, uzņēmuma “Ošukalns” prokūrists, ir astotais. Partijā “KPV LV” Rīgas vēlēšanu apgabalā ar 32. kārtas numuru startē koknesietis Ainārs Vilmanis no Kokneses novada.

13. Saeimas vēlēšanas