Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklātības koalīcijas valdība

Nupat kā ir apstiprināta jaunā Latvijas valdība, kas sevi nodēvējusi par Tiesiskuma un reformu koalīcijas pārstāvjiem. Es gan sacītu, ka Latvijā ir nodibināta ciniskas atklātības koalīcijas valdība.Šī ir koalīcija, kas atklāti ignorē...Šī ir koalīcija, kas atklāti ignorē vesela vēlēšanu apgabala un etnogrāfiskā novada – Latgales – vēlētāju absolūto vairākumu, kur vairāk nekā 52% vēlētāju balsojuši par politisko partiju apvienību „Saskaņas Centrs”. Šie politiķi atklāti nolēmuši ignorēt Latvijas ekonomiskā dzinējspēka – astoņu Latvijas lielāko pilsētu – vēlētāju vairākuma gribu.

Seši no jaunizceptās koalīcijas stutētājiem atklāti uzspļāvuši savu vēlētāju gribai jaunajā parlamentā redzēt noteiktu partiju pārstāvjus un vēl pirms zvēresta nodošanas, pametuši viņu kandidatūras pirms mēneša izvirzījušo un uzticību paudušo politisko spēku.

Šī koalīcija arī apņēmusies likvidēt deputātu aizklātos balsojumus un patiesu iespēju balsot saskaņā ar politiķa sirdsapziņu neatkarīgi no iespējama ārēja spiediena par labu atklātai balsošanai ikvienā jautājumā, lai šo politiķu maizes tēvi („neoligarhi”) varētu bez bažām kontrolēt katra savulaik atbalstītā bandinieka (atvainojos, deputāta) veikto izvēli. Šāda kārtība savulaik pastāvējusi arī Dienvidamerikas valstiņu agrīnajās „demokrātijās”, lai lielie zemes īpašnieki, klātesot lēmējvaras sapulcēs, varētu kontrolēt savu protežēto „politiķu” darbu.

Šāds risinājums acīmredzami ir atsevišķu politisko spēku lielo sponsoru interesēs. Vienīgi paliek atklāts jautājums – kur paliek mūsu – sabiedrības – intereses šajā ciniskās atklātības laikā?

Ivars Jakovels
politisko partiju apvienības „Saskaņas Centrs”
sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa”
Jelgavas organizācijas priekšsēdētājs

http://ivarsjakovels.blogspot.com/

Blogi