Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

KNAB politiskā (ne)atkarība

Nupat Ministru prezidenta pārstāve masu medijiem paziņojusi, ka valdība jau tuvākajā laikā plānojusi izskatīt koncepciju par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) turpmāko statusu. Diskusiju par jauno koncepciju centrā – Valda...Līdz ar lēmumu diskutēt un acīmredzot arī mainīt KNAB statusu, kļūst acīmredzams, ka „Vienotības” politiķu attieksme pret KNAB (ne)atkarību svārstās atkarībā no tā, vai Biroja vadībā ir vai nav ‘savs’ cilvēks, ar kura palīdzību realizēt ‘pareizu politisko kontroli’ pār valsts un pašvaldību institūciju politiķiem un amatpersonām. Arvien skaidrākas aprises iegūst sajūta, ka nevis valsts, bet personīgās un pietuvināto uzņēmēju intereses virza „Vienotības” politiķu lēmumus. Kā citādi, lai izskaidro Valda Dombrovska, kurš jau 2007. gada izskaņā kļuva par „Jaunā laika” premjera kandidātu, radikālo nostājas maiņu par KNAB (ne)atkarību?!

Saliekot kopā šo gadījumu ar šodienas „Vienotības” politiķu melīgajiem solījumiem pirms 2009. gada pašvaldību vēlēšanām nemazināt vecuma pensijas; finanšu ministra Andra Vilka faktisko atteikšanos no „Vienotības” 10. Saeimas priekšvēlēšanu solījumiem „uzsākt nodokļu sistēmas progresīvas reformas”, nesen paziņojot, ka „spēles noteikumi nemainīsies attiecībā uz nodokļiem” vai ekonomikas ministra Arta Kampara faktisko krāpšanos ar ienākumu deklarāciju, kā arī daudzus citus gadījumus (kaut vai Eināra Repšes leģendāro izteicienu: „Kā var nesolīt?!”) arvien biežāk nākas aizdomāties par „Vienotības” politiķu Jānusa būtību, kas pirms vēlēšanām ar solījumiem raugās nākotnē, bet pēc vēlēšanām ar darbiem labprāt rosās pagātnē.

P.s. Jānuss – seno romiešu dievs ar divām sejām, no kurām viena skatās pagātnē, bet otra – nākotnē.

Ivars Jakovels,
politisko partiju apvienības „Saskaņas Centrs
sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa”
Jelgavas organizācijas priekšsēdētāja vietnieks
http://ivarsjakovels.blogspot.com/" target="_blank">
http://ivarsjakovels.blogspot.com/

Blogi