Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par plaukstošu un vienotu Latviju

Kārtējo reizi Latvijā pienācis laiks, kad valdošie politiķi tikpat kā nevēlas spriest par ekonomiku, sociālajām lietām un valsts pārvaldes sakārtošanu. Priekšplānā tiek izvirzīti tā dēvētie nacionālie jautājumi jeb kurš lielāks latvietis...Tagad, kad mūsu zeme un valsts cīnās par ekonomisko izdzīvošanu, bet liela daļa līdzcilvēku spiesta doties ekonomiskajā emigrācijā, labējie politiķi konkrētu risinājumu vietā piedāvā iebiedēšanas kampaņu ar kaimiņzemes lāci, iedrošina ar sentēvu pastalām un vīzēm, attur ar baltā lāča vai citu pasaku tēlu gaidīšanas svētkiem. Bet jāsaka, ka es viņus saprotu! Ko gan citu lai dara ļaudis pēc ilgstošas bezdarbības vai pat kaitniecības gadiem ar valsts likteņa atslēgām rokās? Tā vietā, lai strādātu Latvijas zemes un tautas labā, parūpējušies viņi ir vienīgi par dāsnu atalgojumu sev un tuvākajiem.

Vēl dzīvs ir ideālisms un ticība kopējiem spēkiem mainīt līdzšinējo lietu kārtību mūsu valstī, kur daudz ko izšķir nevis vajadzība vai veselais saprāts, bet nauda un pazīšanās. Vēl varam pagūt griezt vēstures ratu, lai Latvija atsāktu plaukt, bet plašajā pasaulē izklīdušie radi, draugi un paziņas atgrieztos dzimtajā sētā. Bet tam ir vajadzīgs atbildīgs politiķu darbs. Sūrs, pareizi virzīts darbs, kura augļus ienākamies redzēsim soli pa solim.

Mums jāmaina nodokļu sistēma, līdzīgi kā citās Eiropas valstīs paredzot tajā progresivitātes principu jeb bagātam jāmaksā vairāk un zemus ienākumus gūstošajam mazāk. Tas ļāvis attīstīt ražošanu – valsts labklājības avotu – nevienā vien zemē. Valsts pārvaldē jārod iespēja sekmīgāk atbalstīt Latvijas uzņēmumu eksporta iespējas tuvākās un tālākās zemēs, veicinot nacionālo ražošanu un jaunas darbavietas. Savukārt, sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem jāvienojas par kredīta atmaksas grafika pārskatīšanu, negrūžot savu zemi un tautu vēl lielākā postā. Tādi ir nozīmīgākie uzdevumi turpmākiem gadiem Latvijas politikā, kurus paveiksim Latvijas Republikas 11. Saeimā.

Ivars Jakovels
11. Saeimas deputāta kandidāts
politikas zinātnes maģistrs

Blogi