Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

„Rīgas Centrāltirgu” zemniekiem

Sākoties vasaras sezonai, Centrāltirgū un Vidzemes tirgū parādījušies pirmie Latvijas dārzeņi un pavisam drīz gaidāmas vietējās ogas un augļi. Ja laukos, vai ikkatram ir vismaz savs piemājas dārziņš, tad bieži vien pilsētniekiem vienīgā...Zīmīgi, Latvijas tirgos vislielākais pieprasījums ir tieši pēc vietējo zemnieku produkcijas. Pilsētnieki vēlas iegādāties svaigu un veselīgu lauksaimniecības produkciju bez starpnieku radītajiem uzcenojumiem. Tie ir iemesli, kāpēc lauksaimnieku tirgošanās Rīgas centrā ir izdevīga visiem – gan zemniekiem, gan pircējiem, gan arī pašam tirgum.

Veicinot lauksaimnieku tirgošanos Centrāltirgū, esam izstrādājuši īpašu piedāvājumu vietējiem zemniekiem, iznomājot vietas tirdzniecībai atklātajā teritorijā par 3,03 LVL metrā salīdzinājumā, piemēram, ar citrusaugļu tirgotājiem, kam attiecīgajā tirgus teritorijā šī maksa noteikta 4,54 LVL apmērā. Savukārt, pensionāriem un personām, kam noteikts maznodrošinātas vai trūcīgas personas statuss, ierādītas īpašas tirdzniecības vietas, kuru nomas maksa ir 1,01 LVL metrā.

Vietējiem lauksaimniecības produkcijas ražotājiem esam arī ierādījuši labākās tirdzniecības vietas Centrāltirgū uz Prāgas ielas starp Piena un Gaļas paviljoniem, kas atrodas pie tirgus galvenās ieejas un nozīmīga galvaspilsētas transporta mezgla – Rīgas Starptautiskās autoostas, Centrālās Dzelzceļa stacijas un pilsētas sabiedriskā transporta pieturvietām, kas ar pilsētas centru savieno visus Rīgas mikrorajonus.

Zemniekiem, kam nav iespējas tirgoties dienas laikā, Centrāltirgus radījis savu Nakts tirgu. Gaiziņa ielas posmā starp Maskavas un Prāgas ielu zemnieki saražoto produkciju var tirgot tieši no automašīnām ik vakaru no plkst. 19.00 līdz nākamās dienas rītam plkst. 7.00.

Tirgus atklātās teritorijas darba laiks no 7.00 līdz 18.00 (svētdienās un pirmdienās līdz 17.00) piesaista daudzus galvaspilsētas iedzīvotājus un viesus. Šeit iepērkas gan strādājošie, gan arī galvaspilsētā iecienītu restorānu šefpavāri un sabiedrībā pazīstami ļaudis. Pateicoties Rīgas domes politikai, nestrādājošiem pensionāriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām galvaspilsētas sabiedriskā transporta pakalpojumi tiek nodrošināti bez maksas. Turklāt cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Centrāltirgus nodrošinājis arī iespēju bez maksas novietot personīgo automašīnu uzņēmuma teritorijā. Tā rezultātā lielu skaitu pircēju Centrāltirgū veido arī šo sociālo grupu rīdzinieki. Pārējiem pircējiem ir iespēja izmantot ap Centrāltirgu izvietotās automašīnu stāvvietas. Sadarbībā ar galvaspilsētas gidiem un kruīza prāmjus apkalpojošajiem tūrisma uzņēmumiem lielā skaitā tirgū ierodas arī ārvalstu tūristi un viesi, kuri vēlas izbaudīt vietējo produktu vienreizīgumu un garšas burvību.

Īpaši sirsnīgus vārdus rīdzinieki velta ne vien Latvijas zemnieku produktu cenu ievērojami augstākajai konkurētspējai salīdzinājumā ar lielveikaliem, bet arī tirgū pieejamo pašmāju produktu kvalitātei un daudzveidībai, ar ko nespēj konkurēt veikali. Tirgus burvība un priekšrocība slēpjas arī iespējā pakaulēties un aprunāties ar pašu produktu ražotāju.

Rīgas pašvaldības akciju sabiedrība „Rīgas Centrāltirgus” apsaimnieko arī Vidzemes un Āgenskalna tirgus, kur vislieliskākajā izvēlē pieejami svaigi un veselīgi lauku produkti attiecīgo galvaspilsētas mikrorajonu iedzīvotājiem. Šeit tirdzniecība norisinās no agra rīta līdz vēlam vakaram, lai iedzīvotāji varētu pagūt iepirkties kā pirms darba laika sākuma, tā arī pēc darbadienas noslēguma.

Aicinām ikvienu Latvijas zemnieku un mājražotāju tirgoties Vidzemes un Āgenskalna tirgū, kā arī Centrāltirgū – vienā no lielākajiem tirgiem Eiropā un lielākajā tirgus placī Baltijas valstīs, ko ik dienu apmeklē vidēji 80 – 100 tūkstoši pircēju.

Vitālijs Litvins
Rīgas pašvaldības akciju sabiedrības „Rīgas Centrāltirgus”
Tirdzniecības departamenta direktors
e-pasts: vitalijs@rct.lv
www.centraltirgus.lv

Blogi