Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai vienam cilvēkam ir ietekme?

Bieži ir dzirdams apgalvojums, ka viens cīnītājs pret vairākiem neko nevarot panākt. Sevišķi –  ja problēmsituācija ir laidusi dziļas saknes sabiedrības uzskatos. Ar kādu pavisam vienkāršu piemēru no dzīves (pēdējo dienu notikums) es...

Gadījās man strādāt ar kādu tūristu grupu no Krievijas. Ar grupu ceļojumiem ir tā, ka vairumā gadījumu viņu ēšanas laiks un vietas ir laicīgi rezervētas. Grupas ir grupas. Tas nav tā, ka pāris cilvēku ieskrien kādā ēstuvē un izēd to tukšu… Ja negaidīti kādā vietā uzrodas cilvēki grupā – viesmīlis var dabūt skriet uz kūti pēc olām… Bet stāsts nav par to.
Pusdienās bija garšīgs ēdamais, kas sastāvēja no cūkgaļas. Un izrādās, ka viens no viņiem, būdams musulmanis, cūkgaļu neēd. Neēd un viss. Un dabūja ko citu.  Vēl vairāk – nākošajā ēdienreizē visi, atkārtošu – VISI – ēda vistu. Vienkārša iemesla dēļ. Ēstuve visiem gatavo ko vienu. Bet viens no viņiem neēd cūkgaļu. Visi pakļāvās vienam. Pakļāvās un nepīkstēja.
Nu, vai viens var mainīt vidi sev apkārt? Vai apgalvojums «Es jau neko tāpat nepanākšu» nav vienaldzīgi gļēvulīgs?
Jā, un uzsvēršu vēlreiz – runa nav par cūkgaļu vai musulmaņiem. Runa ir par mums un mūsu attieksmi.

Blogi