Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedodot cilvēks kļūst laimīgs

Latviešu aktrise, astroloģe un vairāku grāmatu autore Akvelīna Līvmane ir pārliecināta, ka ikviens cilvēks var uzlabot savu dzīvi, ja vien ir gatavs mainīties un uzņemties atbildību par to. “Cilvēki mēdz teikt — tāds ir mans raksturs, un es tur neko nevaru darīt. Tā nav! Cilvēks var darīt, ja vien grib. Arī no bēr­nības traumām, kuras traucē dzīvot, var atbrīvoties,” teic A. Līvmane.

Arī viņai pašai esot izdevies atbrīvoties no uzkrātiem aizvainojumiem un traumām. “Bērnībā biju mazā niknā, kura cirta durvis tā, ka skanēja visa māja. Kāpēc es biju nikna, sapratu tikai tad, kad sāku lasīt psiholoģijas un psihoterapijas grāmatas, sāku nodarboties ar dziedniecību un astroloģiju. Jā, horoskopa kartē ir ielikta ekspansija, bet tai nav obligāti jāizgāžas kā niknumam.” Mazās Akvelīnas neapmierinātības cēloņi bija meklējami mājās — vecāku attiecībās.

Reiz pie A. Līvmanes uz konsultāciju atnākusi meitene, kurai bijis milzīgs aizvainojums pret sevi, pasauli, pat zināma agresija. Sarunā atklājies, ka mammai, gaidībās esot, meitenes tēvs viņu pametis, jo vēlējies dēlu. “Dabiski, mammai pret šo bērnu radās naids, jo viņa dēļ vīrietis aizgāja. Vai māte viņu mīlēja? Nē. Un arī meitenē radās naids. Viņa nemīlēja savu māti, viņa nemīl sevi un vēršas pret sevi. Viņa grauj pati savi veselību. Kamēr viņa nepiedos savai mātei un savam tēvam, tikmēr šai meitenei liktenis nebūs viegls.” Agresija pret sevi bojā veselību. Piedodot laimīgs kļūst pats cilvēks. “Kā piedot? Situācija ir tik ilgi sevī “jāvāra”, kamēr tā kļūst blakus stāvoša. Jā, sākumā raudi par to, neieredzi, šausminies, līdz tas viss mazinās. Tas ir zināms darbs. Tas nebūs viens mirklis.” Psiholoģe iesaka lasīt grāmatas un salīdzināt sevi ar stāstu varoņiem.

Visu rakstu lasiet 21. aprīļa "Staburagā".


Citas ziņas