Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzimtas kokā vairāk stiprā dzimuma

Klintaines pagasta Rīteru centrs strauji “sapošas” pēc ieilgušās ziemas. Arī Jāņa  Pugačeva mājas pagalmā saimnieko pavasaris. Šajā skaistajā laikā viņam nozīmīga  jubileja — 75 gadi.

Jāņa kungs ir rīterietis, un dzīve ap šo vietu vien grozījusies. Dzimis viņš mājās, kas bijušas tālāk no tagadējās dzīvesvietas — tur tagad ir atpūtas bāze “Orinoko”, bet bērnības māju gan vairs nav.
Kā jau pēckara gados, jubilāra bērnība nebija viegla. Jāņa kungam 1947. gadā nomira tēvs. Pārdzīvojis karu, viņš smagi saslima kolhoza darbos. Strādāt vajadzēja daudz, nodevas un meža normas lielas. Tā māte palika viena ar trijiem dēliem.
— Neviens jau neko nedeva, pašiem vajadzēja domāt, kā nopelnīt. Tāpēc es strādāju jau no mazotnes. Daudz skoloties nebija laika un iespēju, jo nācās ģimenei palīdzēt. Līdz dienestam paguvu krietnu laiku pastrādāt Kokneses MTS. Tur par darbu saņēmu labas atsauk­smes un biju viens no labākajiem traktoristiem. Toreiz bija noteiktas gada normas, un pirms dienesta biju izpildījis pat triju gadu normu. Par to man bez maksas piešķīra motociklu. Apbalvošana gan notika, kad biju dienestā, un savu balvu tā arī nesaņēmu, — atminas Jāņa kungs.
Raksta turpinājumu lasiet laikraksta 10. maija numurā

Portreti