Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Komjaunieša” lauku arājs 1

Rīt kurmenietis Pēteris Kalniņš, jau astoņdesmitgadīgs, pamodīsies mājā, kurā viņš ienācis tieši pirms četrdesmit gadiem. Tepat ap Kurmeni lielākie viņa dzīves notikumi risinājušies. Zēns būdams, no kara slēpies, vēlāk pļāvis, aris, bērnus auklējis.

Tas laiks, par kuru, gadiem ritot, paliek vien leģendām, pasakām līdzīgi nostāsti un piemirstas drūmums, bads, bezcerība, ir Pētera Kalniņa laiks. No četriem bērniem ģimenē izdzīvoja trīs. Divas māsas tagad cīnās par savu veselību, un arī Pēteris, diendienā, bez brīvdienām strādinot sevi, nokusis tā, ka nu liela daļa pensijas jāatdod par otro maizi, kā viņš sauc zāles.

Pētera dzīve nebija viegla jau no mazām dienām, kad pēc pēdējām dzemdībām mūžībā aizgāja Pētera māte. Viņam toreiz bija tikai trīs gadiņi.
Drūmajos kara gados, kad fronte pienāca pie Kurmenes, Mēmeles vienā krastā izvietojās vācieši, no pretējās puses nāca krievi. Pētera ģimene, bēgot no kara šausmām, divus mēnešus pavadīja burtiski zem egles mežā. Kaimiņu puikas, kuri bija vecāki par Pēteri, vācieši dzina rakt tranšejas. Laimīgā kārtā ģimenei izdevās izbēgt no šucmaņu apsargātās ierindas, kurā daudzus šejieniešus dzina uz Taurkalnes staciju, lai tālāk vestu Vācijas virzienā. Drūms skats pavērās pēc baiļu pilnajiem  mēnešiem. Lopi aizvesti, lauki vāciešu nopļauti, mājas izzagtas. Stāsta, ka toreiz ne tik daudz ienācēji kā vietējie nodarbojušies ar marodierismu.

Raksta turpinājumu lasiet laikraksta 14. jūnija numurā

Komentāri 1

Dilsonijill

Generally sunglasses Corporation Dialogue : Everyone Who cares about nothing gains all revs?!? http://uit.edu/images/katespade01.html - katespade What professionals aren't going to be stating around shoes in a manner that this has effects on you actually. http://www.gr-link.jp/wp-content/katespade02.html - katespade The essential principles of shoes which you could make money from starting up today. http://www.netcomposites.com/katespade03.html - katespade Hot sunglasses Publication Disclose Simple Tips To Rule The sunglasses World http://uit.edu/mwaseem/kutu0.html - 靴 メンズ The particular reason why individuals are extremely wrong regarding shoes and as a consequence why you will have to check this insider report. http://gr-link.jp/wp-content/kutu06.html - スニーカー Concise post unwraps the proven info regarding shoes and also the way it could upset anyone. http://www.netcomposites.com/images/kutu0301.html - 靴 通販 Something you never read about shoes might possibly be costing a lot more than you may think. http://osdi.org/test/kutu0401.html - 靴 通販 Short guideline will show you the most important intricacies of the shoes in addition to what you ought to do immediately. Read who's expounding on shoes and also as to why you should be concerned. http://gr-link.jp/wp-includes/sunglass0.html - サングラス The Spectacular Hush-hush Of Methods One Can Crush shoes Without Any Knowledge! http://www.netcomposites.com/images/sunglass01.html - オークリー What's up? Alongside one another we'll try to make shoes more advantageous !

pirms 5 gadiem, 2013.06.21 16:11

Portreti