Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāno ne tikai spēli, bet arī dzīvi

Koknesietim Gatim Grunšteinam šīs nedēļas nogale aizritēs saspringtā gaisotnē starp eksāmeniem, dzimšanas dienu un vēlēšanām. Gatis ir aktīvs jaunietis, studē Latvijas Lauksaimniecības universitātē, strādā, dejo tautas deju kolektīvā “Pēda”, bet nākotni domā saistīt ar dzimto pusi.

Ar Gati sarunājamies pēc veiksmīgi nokārtota pārbaudījuma, saņemtais vērtējums jaunieti apmierina, un viņš teic, ka eksāmenam nepieciešamās prakstiskās zināšanas guvis arī darbavietā. Lai gan jaunietis studē pilna laika programmā Latvijas Lauksaimniecības universitātē, paralēli viņš strādā uzņēmumā “Aizkraukles mērnieks”. Darbs lieliski papildinot praktiskās zināšanas, un lielākā daļa pasniedzēju esot ļoti saprotoši. Nākamais Gatim būs pēdējais studiju gads, pirmais semestris būs jāpavada praksē, bet otrajā jāizstrādā diplomdarbs. Jautāts, kas noteica nākamās profesijas izvēli, Gatis stāsta, ka, vēl mācoties vidusskolā, īpaši interesēja ģeogrāfija un ar to saistītās lietas. Studijas negaidītus pārsteigumus Gatim nesagādāja. “Ja iet un dara, cenšas, mēģina, nav grūti, ja ir vēlme, tad visu var iemācīties un izdarīt,” pārliecināts Gatis. Iegūto izglītību jaunietis vērtē augstu — četros gados ieguldīts liels darbs, jo visu šo laiku viņš studē budžeta grupā. Pagājušajā gadā vēl bijusi iecere iegūt maģistra grādu, bet šobrīd pārdomājot, jo ar jau esošajām zināšanām pietiek, lai veiksmīgi darītu savu darbu.
Kā vērtē nu jau bijušā izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa iesāktās reformas? “Manuprāt, reformas ir vajadzīgas, bet ar tādiem milzu soļiem, kā gribēja Roberts Ķīlis, iet nevar. Pārāk strauji un nepārdomāti,” saka Gatis. “Varbūt vajadzēja pārmaiņas ieviest lēni un pakāpeniski, tad arī sabiedrības reakcija nebūtu tik noraidoša. Dialogs ar studentiem bija minimāls, tas, iespējams, arī daudzus jauniešus sarūgtināja — runa ir par mums, studējošajiem, bet ar mums pat nedomā neko apspriest.”

Raksta turpinājumu lasiet laikraksta 31. maija numurā

Portreti