Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tic horoskopiem un koku dziedinošajam spēkam

Šodien 65 gadu jubileju svin valliete Vizbule Dilēviča. Jubilāre dzimusi Bauskas pusē, bet nu jau vairāk kā trīsdesmit gadu viņa dzīvo Valles pagastā.

Jubilāre dzimusi Bauskas pusē, kolhoza “Uzvara” ciematā. Tur arī beigusi pamatskolu un pēc tam sākusi strādāt kolhozā. Viņa nespēj iedomāties, ka dzīvotu pilsētā. “Mācīties man nebija laika, uzreiz pēc skolas sāku strādāt,” saka Dilēvičas kundze. “Tolaik darbā vajadzēja iet ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Varbūt tā ir sakritība, bet kolhozā nācās strādāt pie zirgiem, un kopš tā laika nespēju iedomāties dzīvi bez šī dzīvnieka. Tagad veselība vairs nav tāda kā jaunībā, bet līdz pat pagājušajam gadam mums bija zirgs. Mūsu saimniecībā zirgi bijuši vienmēr, jau kopš skolas laika. Man vienmēr paticis lauku miers.”
Jubilārei no jaunības arī paticis braukt ar traktoru. “Es gandrīz vai mehanizatore biju,” stāsta Vizbules kundze. “Tēvs brauca ar trakto­ru, iemācīja arī mani, tas iepatikās. Kādreiz, kad vīri bija “kunga dūšā”, man bija jādodas uz lauka un jāstrādā. Tagad par to var pasmieties, bet toreiz man tas šķita interesanti un pat aizraujoši.”
Raksta turpinājumu lasiet laikraksta 24. maija numurā

Portreti