Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vienā vecumā ar Olgu Dreģi 2

“Runcis Rūdis ilgi mazgājās, neticēju viņam, ka būs ciemiņi —
kas gan pie manis tagad varētu atbraukt? Tomēr viņam bija taisnība,” saka Mirdza Strautniece no Sērenes. Svētdien viņai apritēs 75 gadi.

Rūdis šad tad arī mānoties, bet iepriekšējais kaķis gan bijis kā barometrs —  kad viņš mazgājies, ciemiņi vienmēr arī ieradušies. Taču minci lapsa aiznesusi.
Pie jubilāres ierodamies negaidīti, jo viņas tālrunis neatbild, laikam nav zonas. Mūs sagaida pati mājas saimniece un viņas trīs suņi. “Viņi visi ir pieņemti,” klusinādama mājas sargu rejas, saka laipnā un ļoti viesmīlīgā saimniece. “Zuze ir lielākā skandalētāja. Taksītis Goga ir kļuvis kurls, bet Čips ir kaimiņa suns. Kaimiņš nomira, un Čips palika bez saimnieka, bija viņa žēl. Citi saka — kāpēc man vajag trīs suņus? Bet viņi visi man ir  tik ļoti mīļi! Un viņi mīl mani. Ja ir tik žēlīga sirds, arī nav labi, tās ir papildu rūpes, bet dzīvnieki ar mīlestību atmaksā par visu.”
Mājās ir arī trīs kaķi — brālīši Miks un Pičs un pienācējs rudais Rūdis. “Viņš atnāca un projām vairs negāja, tagad ir pats mīļākais kaķis,” stāsta Mirdzas kundze.
“Upmaļu” māja ir ceļa galā, tālāk arī bijis ceļš, bet mežacūkas to pārrakušas. Nav jau vairs arī, kas te brauc — daudzas mājas palikušas neapdzīvotas. Kādreiz mājai garām devās makšķernieki, bet tagad upīte esot tukša.
“Draudzene teic, ka tādā mājā gan nedzīvotu, jo tā ir vienos lielos logos, pirms septiņiem gadiem mums bija remonts, ielikām jaunus logus un ieklājām grīdas. Viņa saka, lai es salieku spaiņus un kannas — ja zaglis nāks, varēs dzirdēt. Bet kas gan tādā nomalē ko meklēs?” saka Mirdzas kundze.

Raksta turpinājumu lasiet laikraksta "Staburags" 26. jūlija numurā.

Komentāri 2

Pilskalnieši

Mirdzastant!Daudz sveicienu jubileja!!!

pirms 5 gadiem, 2013.07.26 08:12

Anita

Mirdziņ,mīļi sveicieni dzimšanas dieniņā!!!

pirms 5 gadiem, 2013.07.26 09:45

Portreti