Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Visu mūžu es ceļu māju”

“Visu dzīvi esmu bijusi vienkārša lauku meitene, un kungošanās man nepatīk,” uzrunāta par kundzi, saka Vija Kļaviņa no Mazzalves pagasta. Svētdien, 18. augustā, viņa svinēs 70 gadu jubileju.

Koši zaļajā pagalma mauriņā mūs sagaida kucīte Džera, un tūdaļ nāk arī pati saimniece. Viņa pielasījusi grozu ābolu un cienā arī mūs.
“Mana dzimtā puse ir Krustpils novadā, dzīvojām lauku mājās astoņus kilometrus no Kūkām. Ģimenē bijām četri bērni. Brālītis nomira pavisam mazs, viņu es neredzēju, bet māsiņa — 11 gadu vecumā. Mana otra māsa Valija par mani ir divus gadus vecāka un tagad dzīvo tepat netālu. Tajā laikā blēņas mums nebija prātā, līdz skolai vajadzēja iet deviņus kilometrus. Dzīvot internātā mums nepatika, tādēļ katru dienu gājām uz mājām, jo tās mums bija ļoti svarīgas. Nelikās grūti — bērniem tas nešķita liels attālums, bijām norūdīti.”
Raksta turpinājumu lasiet laikraksta 16. augusta numurā

Portreti