Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā ietaupīt, pērkot pārtiku

Balstoties uz statistikas datiem, Latvijas iedzīvotāji lielāko daļu no saviem ienākumiem tērē mājsaimniecības preču un pārtikas iegāde, kam seko komunālo maksājumu apmaksa, izdevumi par transportu un citi tēriņi. Tas nozīmē, ka, samazinot pārtikas izmaksas, mēs varētu ietaupīt visai lielu naudas summu, kuru vēlāk būtu iespējams izmantot, piemēram, ceļošanai, un mums nebūtu jāņem ātrie kredīti internetā, lai dotos kārotajā atvaļinājumā. Tāpēc, ja arī tu vēlies uzzināt, kā samazināt naudas summu, kuru tu ik mēnesi iztērē, iegādājoties pārtiku, tad noteikti turpini lasīt šo rakstu.


1. Iegādājies pārtikas produktus, kuri ir sezonā

Viens no labākajiem veidiem, kā tu varēsi ietaupīt naudu, iegādājoties tādus pārtikas produktus kā augļus un dārzeņus, ir pirkt tikai tos produktus, kuri ir sezonā. Un šeit mēs nerunājam tikai par sezonu Latvijā, jo, kā mēs zinām, svaigu augļu un dārzeņu sezona pie mums parasti nav tā garākā, bet arī par sezonu tajās valstīs, no kurām šī pārtika tiek importēta. Piemēram, septembris un oktobris ir lieliski mēneši, lai iegādātos ne tikai kartupeļus, gurķus, ķirbjus, plūmes, ābolus un citas Latvijas rudens veltes, bet arī melones, nektarīnus un vīnogas, bet novembrī vari droši sākt skatīties arī uz hurmu, mango un granātāboliem, papildus tādiem dārzeņiem kā bietes, kabači un, protams, kartupeļi. Iemesls tam ir vienkāršs – sezonas augļi un dārzeņi vienkārši ir viegli pieejami lielos kvantumos, tādēļ tie veikalos tiek pārdoti par mums izdevīgām cenām.


2. Izvairies no pārtikas precēm ar atpazīstamu firmu nosaukumiem

Daudziem šķiet, ka, iegādājoties vairumu pārtikas preces, uz kuru iepakojuma ir minēti lielu un pazīstamu firmu nosaukumi, tās būs daudz labākas nekā šo pašu preču ne zīmolu versijas, taču patiesībā bieži vien šīs preces ir praktiski vienādas, un atšķiras tikai to cenas. Labs piemērs šeit varētu būt garšvielas, jo nereti, salīdzinot firmas un bez zīmolu garšvielas, tās garšo pilnīgi vienādi. Tāpēc nākamreiz, kad esi lielveikalā un tev ir izvēle starp brenda un bez zīmola preci, izmēģini to, kurai nav piekabināts firmas nosaukums, tikai tādēļ, lai paceltu šīs preces cenu, un tu būsi pārsteigts cik maza atšķirība ir šīm precēm, jo īpaši, ja salīdzina to cenas starpību.

3. Vienmēr skaties uz cenu par vienību nevis preces pilno cenu

Viena no kļūdām, kuru daudzi cilvēki pieļauj, iepērkoties pārtikas veikalā, ir, ka tie vērtē preces cenu nevis pēc tā, cik šī prece maksā par tās mazāko vienību, bet gan cik liela ir šīs pilnās preces cena, jo šādi cilvēki pat neapzinoties nereti iegādājas dārgāko preci. Mūsdienās uz visām veikala cenu zīmēm ir minētas vismaz divas dažādas summas, viena atspoguļo preces pilno cenu, bet otra – produkta cenu par vienību. Piemēram, ja tu iegādājies pus litru pienu, tad lielākā summa tev parādīs cik maksās šī piena paka, bet mazākā summa cenu zīmes apakšā parādīs to, cik šis piens maksās litrā. Un nereti preču cena par vienību ir lētāka tām precēm, kuru pilnā summa ir lielāka, jo šīs preces vienkārši iepakojumā ir vairāk. Tāpēc pievērs uzmanību arī summai mazākajā drukā un tikai tad izlem, kuru produktu iegādāties.


4. Pievērs uzmanību pie kases

Un visbeidzot neaizmirsti pievērst uzmanību tajā mirklī, kad kasieris skenē preču svītru kodus vai ievada preču cenas. Galu galā arī veikala personāls ir tikai cilvēki, un arī tiem var gadīties precei piešķirt nepareizu cenu vai svītru kodu, kā rezultātā var sanākt, ka tu ievērojami pārmaksāsi par preci, kura tev iepriekš šķita ļoti lēta un izdevīga. Tāpēc, kad tiec līdz kasei, neaizmirsti arī tad turpināt pievērst uzmanību preču cenām un nebaidies jautāt kasierim, kādēļ šai precei ir šāda cena, ja plauktā tai bija norādīta pavisam cita summa. Mēs visi neesam miljonāri un arī patēriņa kredīts nav tas labākais veids, kā iegūt papildus līdzekļus pirkumiem, tāpēc kaut nelielas cenu atšķirības ilgākā laika periodā var nodrošināt, ka tu, pērkot pārtiku, ietaupi naudu vai tieši otrādi – pārmaksā.

Reklāmraksti