Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Padoms, kā kļūt bagātam

Liela daļa cilvēku Latvijā un pasaulē katru dienu sapņo kļūt bagāti. Diemžēl gandrīz neviens netiek tālāk par sapņošanu un turpina dzīvot tāpat kā līdz šim. Daži uzņēmīgākie sāk rīkoties un ar laiku kļūst turīgi vai pat ļoti bagāti. Vai tas izdosies iepriekš nevar prognozēt, taču ir skaidrs, ka bez aktīvas rīcības rezultāts izpaliks.


Ar ko man sākt?


Strādājot zemu atalgotu darbu astoņas stundas dienā, bagāts nevar kļūt. Cilvēkiem, kam pieder lieli kapitāla resursi, tie ir iegūti mantojuma veidā vai ar savu darbu. Darbi ir dažādi un daļa no tiem ir nesalīdzināmi labāk atgaloti nekā citi, lai arī nav grūtāki par pārējiem. Ja nav iegūtas attiecīgas prasmes, atgūt zaudēto ne vienmēr ir iespējams, jo ne visiem ir laiks mācīties augstskolā četurs un vairāk gadus. Labā ziņa ir tā, ka algots darbs nav vienīgā iespēja kā tikt pie turības. Pat vēl vairāk, tā ir viena no mazākajām iespējām.


Cilvēki, kas ir uzskatāmi par bagātiem, naudu nopelna privātā uzņēmējdarbībā. Liela daļa no viņiem nav mācījušies augstās skolās un ir sākuši darboties, balstoties uz entuziasmu, ideju, vēloties sasniegt savus mērķus. Tas nozīmē, ka zināšanas par nozari ne vienmēr ir vērtējamas pozītivi. Ir situācijas, kad lielāks informācijas daudzums un izpratne mazina drosmi un vēlme darboties tiek nokauta jau pašā saknē. Ja Jūs vēlaties darboties uzņēmējdarbībā, sāciet rīkoties iespējami drīz. Protams, lekt aukstā ūdenī uzreiz nevajadzētu un vismaz kaut kādai izpratnei par nozari būtu jābūt, taču veltīt pārāk daudz laiku situācijas analīzei ir bīstami. Apstākļi pastāvīgi mainās un kā jau secinājām, analīzes rezultātā varat nonākt pie secinājuma, ka viss ir slikti, nopelnīt nevar un vispār labāk nemaz nemēģināt. Abām pieejām ir savi plusi un mīnusi, taču pirmie vismaz mēģina darboties, bet pēdējie padodas vēl nemaz nesākuši. ASV tiek runāts, ka, lai kļūtu par miljonāru ir “jānodedzina” pieci uzņēmumi. Iespējams, ka šis apgalvojums ir pārspīlēts, taču vienlaikus ir skaidrs, ka pirmie soļi ne vienmēr ir paši veiksmīgākie, taču tiek iegūta pieredze, kas ļauj virzīties tālāk.


Būtiskākās kļūdas, no kurām var izvairīties


Finanšu un naudas plūsma uzņēmējdarbībā ir kā asinsrite cilvēka organismā. Viss var būt lieliski, bet nepareiza plūsma var iznīcināt pat veiksmīgāko uzņēmumi. Viena no kļūdām, ko pieļauj daudzi iesācēji ir paļaušanās uz banku garantijām. Kredītiestādes finansē uzņēmumus un privātpersonas, taču to galvenā interese ir kapitāla saglabāšana un vairošana. Tas nozīmē, ka komercbankas var bez sirdsapziņas pārmetumiem iznīcināt uzņēmumu, atprasot priekšlaicīgi aizdoto naudu. Līgumi ir sarakstīti ļoti precīzi un vairumā gadījumu kredītiestādēm tiesības ir lielākas nekā pienākumi. Šī iemesla dēļ būtu neprāts biznesu balstīt uz banku aizdevumiem. Protams, ar banku palīdzību var uzsākt biznesu ātrāk un ar plašāku vērienu, taču riski mēdz būt būtiski lielāki. Arī patēriņa un ātrais kredīts var šķist vilinošs, taču cena, kas jāmaksā par neapdomību mēdz būt ļoti augsta. Sabojāta kredītvēsture, soda nauda par saistību nepildīšana, tās ir tikai dažas no sekām, ar ko saskaras cilvēki, kas nespēj atmaksāt parādus. Uzņēmējdarbībā sekas var būt bankrots, maksātnespēja un ķīlas zaudēšana.


Tiem, kam nav pieredze, taču ir vēlme darboties, ir svarīgi sākt ar mazumiņu. Notestējiet tirgu un pārliecinieties par idejas dzīvotspēju. Ja sapņojat par savu restorānu vai kafejnīcu, taču nav pieredze, Jums būs vajadzīgs ļoti uzticams un zinošs personāls. Liela daļa sabiedriskās ēdināšanas iestāžu bankrotē, jo darbinieki to izzog un vadība nespēj piesaistīt pietiekami daudz klientu. Izvēloties nozari, kur ir vajadzīgas lielas investīcijas, ir jārēķinās, ka ejat uz pilnu banku. Pasākums var izdoties, taču varat arī zaudēt daudz naudu un vilties uz mūžu.


Pats būtiskākais, kas man jāzina, uzsākot darboties


Uzņēmējdarbībā vai augsti atalgots darbs var dot labus ienākumus, taču, ja nespēsiet kapitālu uzkrāt, pie bagātības netikt. Cilvēki, kas ir iemantojuši bagātību ir uzskatāmi par bagātiem tikai tad, ja var bagātību arī saglabāt. Ir daudz piemēri, kad miljonāri iztērē visu naudu izklaidēm un dzīvi beidz pašnāvībā vai strādājot veikalā par pārdevējiem.


Nemainiet naudu pret laiku. Izlietu ūdeni nesasmelsi un mūža nogalē ar sabeigtu veselību sēdēt vienam pašam uz naudas kaudzes nebūs nekāds prieks. Jūs varat domāt, ka bērniem būs vieglāk, ja varēsiet viņiem atstāt lielu māju un finanšu rezerves. Vairumā gadījumu bērni izvēlēsies savu ceļu un liela bagātība viņus tikai sabojās. Protams, viņiem nebūs vajadzīgi patēriņa kredīti, bet dzīve bez darba nav nemaz tik rožaina kā liekas un cilvēks kļūst izlaidīgs. Mēs arī zinām, ka bagātniekiem mēdz būt slikti tikumi, tādēļ ceļā uz pārticību neaizmirstiet, no kurienes esat nākuši un atcerieties, ka beigas visiem ir vienādas.

Reklāmraksti