Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Vēl tur ir ceļš!”

“Nedod dievs, kaut ko darīt tikai naudas dēļ,” saka fizioterapeite Inga Doropoļska. Viņa savu darbu dara ar lielu mīlestību un reizēm pacientiem mēģina parādīt, ka ir vēl kāds ceļš, lai sakārtotu veselību. Runā viņa klusi un izstaro apbrīnojamu mieru arī, kad saka: “Savas grūtības un sāpes vari pārvērst lūgšanā.”

— Esmu mācījusies ilgstoši un ļoti daudz. Studiju atsākšana bija ļoti interesanta — nobalsoju mašīnu, lai aizkļūtu uz Liepāju ciemos pie draugiem. Izrādījās, ka šoferis ir jaunizveidotās programmas ārstnieciskajā vingrošanā direktors Liepājas Universitātē. Viņš visu ceļu mani pārliecināja nākt turp mācīties. Pierunāja. Divus gadus nomācījos, ieguvu kvalifikāciju un esmu pateicīga gan šim gadījumam, gan šīm studijām, taču sapratu, ka kvalitātes īsti nav. Tas manā dzīvē bija pagrieziena punkts, jo tad intensīvi sāku mācīties dažādos ar fizioterapiju saistītos kursos. Tā satiku medicīnas doktori Zinaidu Kasvandi, daudzas stundas pavadīju viņas lekcijās, līdz kādu dienu viņa teica: ir jāatgriežas pie studijām. Teicu: “Dakter, bet es esmu par vecu!” Viņa atzina, ka ir jau to gadu daudz, bet par vēlu nav nekad. Gribēju strādāt ar bērniem, tāpēc iestājos Sporta akadēmijā. To pabeidzot, man tāpat bija sajūta: es aizvien maz zinu, tas nav pietiekami. Tad atkal atgriezos savā mīļajā augstskolā, lai studētu, tikai šoreiz jau fizioterapiju. Sāku atkal no pirmā kursa, pat nelūdzu, lai ieskaita jau iepriekšējās studijās apgūtos kursus. Ar prieku mācījos anatomiju, visu no sākuma. Visu šo laiku paralēli strādāju par fizioterapeiti savas kolēģes, sertificētas fizioterapeites Ingas Rozītes, kuru ļoti cienu un kura man tik daudz ir iemācījusi, aizgādībā.
Kad medicīna
nepalīdz
— Vai medicīnas zināšanas palīdzēja tikt galā ar dēla alerģiju?
— Medicīna bija bezspēcīga. Ja tev pasaka, ka ceļa nav… Vienkārši nav!  Tikai tad, kad dēls bija pieaudzis, sapratām, kas par lietu, bet šī apjausma nāca no tiem ārstiem, kas pārstāv naturopātijas virzienu. Tās uzskats ir: ēdiens ir zāles. Ļoti augsta līmeņa ārsti lasa lekcijas par šīm tēmām, taču ir daļa ārstu, kas aizvien to ignorē.

Visu interviju lasiet 12. maija "Staburaga" numurā.

Citas ziņas