Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar bronzu no Francijas 1

Francijā, Autranas slēpošanas trasē, notika pasaules čempionāts distanču slēpošanā veterāniem. Tajā pirmo reizi piedalījās arī Latvijas komanda, kuras sastāvā bija pļaviņiete Ineta Kravale. 

Tūkstostis slēpotājuPasaules čempionāts distanču slēpošanā veterāniem notiek katru gadu. Līdz šim Latvijas pārstāvji tajā nebija piedalījušies. Šogad uz čempionātu no Latvijas devās 10 sacensību dalībnieku un trīs atbalstītāji. Komandā bija slēpotāji no Aizkraukles, Madonas, Ludzas, Ventspils un Rīgas. Izmanto tēva gatavoto smēriAizkraukles rajonu sacensībās pasaules mērogā pārstāvēja Ineta Kravale un bijušais aizkrauklietis prokurors Guntis Kanaviņš. “Sacensībās startēja ap tūkstoš slēpotāju gandrīz no visas pasaules, pārstāvētas bija ap 20 valstu. Sportisti bija vecumā no 30 gadiem līdz pat sirmumam. Vecākais dalībnieks bija dzimis 1920. gadā,” stāsta Ineta Kravale."Autranas trase ir izveidota 1200 metru virs jūras līmeņa, tā ir ar gariem nobraucieniem. Tāpēc liela nozīme ir pareizai slēpju smēru izvēlei. Pirms starta slēpes var ieziest pie profesionāļiem, bet par to ir jāmaksā. Laiks sacensību norises vietā bija ļoti manīgs, pēdēja sacensību dienā lija lietus. Man vislabāk patīk startēt tad, kad sniegs ir mīksts. Šādos laika apstākļos slēpes iesmērēju ar mana tēva izstrādātu un pagatavotu ziedi. Pēdējā sacensību dienā pirmo reizi savas sportistes gaitās, vienu slēpi iesmērēju ar līdzpaņemto smēri bet otru ar citu -- sintētisko. Distancē ļoti labi slīdēja, un šāda izvēle izrādījās pareiza. Līdz pat 25. kilometram man izdevās noturēties otrajā vietā, bet diemžēl kaut kā pietrūka, un es paliku trešā."Prokuroru diskvalificējaDiemžēl, lai piedalītos šādās sacensībās, sportistiem par saviem izdevumiem jāpadomā pašiem: “Man jāsaka paldies Aizkraukles rajona padomei, kas nedaudz finansiāli atbalstīja šo braucienu," saka medaļniece. Gunta Kanaviņa labākais rezultāts šajās sacensībās bija 18. vieta 10 kilometru distancē. “Guntis piedalījās arī garajā 45 kilometru distancē, kurā jāslēpo trīs apļi pa piecpadsmit kilometriem. Viņš noslēpoja visu distanci, bet finišā viņu diskvalificēja. Izrādās, pirmajā aplī Guntis neapzināti izslēpoja cauri finiša koridoram, ko pēc sacensību noteikumiem nedrīkst darīt. Līdzīga situācija bija vēl vienai mūsu komandas dalībniecei, kura būtu ieguvusi ceturto vietu,” par kurioziem stāsta Kravales kundze.     Par nākotnes iecerēm Ineta Kravale teic: “Nākamajā gadā pasaules čempionāts ir paredzēts Folonnā, Itālijā, bet pagaidām vēl neesmu izlēmusi, vai došos uz sacensībām vai braukšu ekskursijā uz Izraēlu.”

Komentāri 1

andrejs

kāds nevar lūdzu padalīties zināšanās kā to smēru var pagatavot?

pirms 7 gadiem, 2012.02.17 21:45

Dzīve laukos