Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbalsta fiksēto 12% nodokļa piemērošanu mikrouzņēmumiem

Biedrība Zemnieku Saeima uzskata, ka rosinātais 12% nodoklis mikrouzņēmumiem veicinātu daudzu mazo uzņēmēju savu saimniekošanu reģistrēt legāli un maksāt nodokļus.

Diskusijas par mikrouzņēmumu atbalsta programmu, ko iniciēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera risinās jau vairākus mēnešus. Atbalsta programmas mērķis ir veidot labvēlīgus nosacījumus mikro un mazo uzņēmumu veidošanai. Lai arī jau panākti atviegloti nosacījumi uzņēmuma reģistrēšanai, tomēr uzsākot mazo uzņēmējdarbību, īpaši jaunajiem uzņēmējiem, kas šobrīd domā, kā primāri nodrošināt sevi ar darbu, esošais nodokļu slogs un birokrātija nav stimulējoša oficiāli reģistrēt savu saimniekošanu. Tādēļ mikrouzņēmuma fiksētais nodoklis, kas ietvertu valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu par mikrouzņēmuma darbiniekiem, kā arī mikrouzņēmuma uzņēmuma ienākuma nodokli un mikrouzņēmuma īpašnieka iedzīvotāju ienākuma nodokli par mikrouzņēmuma saimnieciskās darbības ieņēmumu daļu, būtiski atvieglotu jaunajiem uzņēmējiem uzsākt un attīstīt uzņēmējdarbību. Nav noslēpums, ka daudziem, īpaši lauku reģiona iedzīvotājiem, kuri ir būtiska mikrouzņēmumu veidošanas mērķa grupa trūkst vispusīgu zināšanu par uzņēmējdarbību un grāmatvedību, tādēļ šobrīd īpaši sezonā – daudzi saimniecisko darbību veic un gūst ienākumus, bet nereģistrē savu darbību, jo birokrātiskais un nodokļu slogs ir pārāk liels.  Šobrīd Latvijas lauku reģionos ir ļoti liela interese par mājražošanas un mazās lauksaimniecības biznesa uzsākšanu, tomēr sastopoties ar milzīgo skaitu procedūrām, prasībām un sākot rēķināt visu nodokļu summu, bieži ideja uzsākt saimniekošanu tiek „atmesta”. Lai mazā biznesa veicēji būtu motivēti oficiāli reģistrēt savu saimniekošanu un maksāt nodokļus valstij - mikrouzņēmumu nodokļa likme nedrīkst pārsniegt 12% no uzņēmuma gada apgrozījuma.
Tādēļ biedrība Zemnieku Saeima atbalsta Ekonomikas ministrijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras iesniegto  priekšlikumu Saeimā samazināt mikrouzņēmumu nodokļa likmi līdz 12% līdz šim plānoto 20% vietā.
Līdzšinēji piedāvātā nodokļa likme 20% apmērā, kādu to paredz mikrouzņēmumu nodokļa likumprojekts, reti kuram mikrouzņēmumam šķitīs pievilcīga, bet šā brīža prioritāte ir radīt vidi, kurā mazo uzņēmējdarbību uzsākt un sekmīgi turpināt.

Dzīve laukos