Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbalsts saimniecību modernizācijai

No 7. decembra Lauku atbalsta dienests (LAD) pieņems projektu iesniegumus Eiropas Savienības (ES) Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un Lauku attīstības programmas 2007. — 2013. gadam pasākumam “Lauku saimniecību modernizācija”.

Projektu iesniegumi jāsagatavo saskaņā ar Ministru kabineta (MK) šogad pieņemtajiem noteikumiem.
Projektus pieņems pēc jaunajiem noteikumiem, tāpēc sagatavojot  pieteikumus, jāņem vērā vairāki jauni kritēriji. Piemēram, gada laikā par katru strādājošo saimniecībā jābūt samaksātam vidēji vismaz 700 latu sociālajam nodoklim.
Atbalsta saņēmējam vairs nebūs jāslēdz līgums ar LAD, jo tagad projekta īstenošanu varēs sākt uzreiz pēc pozitīva lēmuma pieņemšanas, apstiprinot projekta iesniegumu.
Turpmāk par pamatlīdzekļiem neuzskatīs saimniecībā esošo traktortehniku, agregātus un piekabes, kas vecākas par 10 gadiem no to izlaides datuma. Atcelta prasība nodrošināt pozitīvu naudas plūsmu ik mēnesi.
Ja projekta īstenošanai plānots ņemt kredītu, par to jāinformē LAD, iesniedzot pieteikumu sešu mēnešu laikā pēc iesnieguma apstiprināšanas.
Pasākuma septītās kārtas projektu iesniegumus pieņems līdz 2010. gada 7. janvārim.
Programma paredz atbalstīt divu veidu aktivitātes: jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, informācijas tehnoloģiju un programmu nodrošinājuma iegādi un ierīkošanu, kas paredzētas lauksaimniecības produktu ražošanai, iesaiņošanai, kā arī jaunu ražošanas būvju celtniecību (lopkopībā, ja dzīvnieku novietne paredzēta ne mazāk kā 50 slaucamām govīm), rekonstrukciju un tai nepieciešamo būvmateriālu iegādei.
Vienam atbalsta pretendentam maksimālā izmaksu summa ir 421 000 latu, kuru var palielināt līdz 1 400 000 latu, ja neto apgrozījums no lauksaimnieciskās ražošanas pēdējā noslēgtajā gadā ir vismaz 250 000 latu. Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām, kuras darbojas vismaz trīs gadus pēc kārtas pirms projekta iesniegšanas dienas, attiecināmo izmaksu summa ir 7 028 040 latu iepriekš noteikto 1 400 000 latu vietā.
Septītās kārtas kopējais finansējums ir 32 279 735 lati.
Iesniegtos projektus īsteno divu gadu laikā no projekta iesnieguma apstiprināšanas.
Projekta iesnieguma veidlapa un metodiskie norādījumi tās izpildīšanai atrodami LAD interneta mājaslapā www.lad.gov.lv, sadaļā “ES atbalsts”.
Projekta pieteikumi jāiesniedz LAD reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs —  juridiskām personām pēc juridiskās adreses, fiziskām personām — pēc projekta īstenošanas adreses.

Dzīve laukos