Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklās pieminekli Jānim Auseklim 1

Skrīveros 16. jūlijā notiks Latvijas agronomu biedrības, kurā reģistrēts ap 500 biedru, kārtējais kongress.
Tā laikā biedrības ilggadējam vadītājam, Goda prezidentam nelaiķim Jānim Auseklim, kuram šogad apritētu 80 gadu, viņa atdusas vietā Skrīveru kapos atklās pieminekli. Notiks arī viņam veltītās grāmatas prezentācija, kurā apkopotas izcilā agronoma atziņas, publikācijas, kolēģu atmiņas. Tās veidotāja un redaktore ir agronome, biedrības goda biedre Agita Pāvule.

Jānis Auseklis ilgus gadus strādāja Skrīveru zemkopības zinātniskajā institūtā un, vēl dzīvs būdams, teica, ka arī citās dzīvēs viņš būs agronoms. Viņa vārdā nosaukta arī balva studentiem par aktīvu sabiedrisko darbību un labām sekmēm studijās. Tai šogad izvirzīta Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauksaimniecības fakultātes 3. kursa studente Ieva Kreicberga no Pāvilostas novada.

Komentāri 1

agronoms

Zemkopības Institūtā Auseklis nostrādāja vien dažus gadus. Sava darba mūža lielāko daļu agronoms Jānis Auseklis strādāja Skrīveru izmēģinājumu saimniecībā (SIS), kas vēlāk pārtapa par paju sabiedrību(PS) "Skrīveri". SIS Auseklis strādāja par pļavu un ganību agronomu, bet PS arī par galveno agronomu līdz 2000.gadam.

pirms 9 gadiem, 2010.03.19 06:03

Dzīve laukos