Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Auksto ieroci zaļā pļavā 2

Aizvadītās nedēļas nogalē Aiviekstes pagasta Īvānos devīto reizi notika Aizkraukles rajona sacensības pļaušanā ar izkapti. Sacensību organizators Vilnis Mironovs sapulcināja 25 dalībniekus, kuri mērojās spēkiem individuāli un komandā.

Pārdomātas līdz sīkumamSaulainais svētdienas rīts pulcēja vīrus un sievas no Aiviekstes, Skrīveriem, Pļaviņām un Vietalvas, lai “Kalna Īvānu” pļavās rādītu savu māku pļaušanā ar rokas izkapti. Šo darbarīku var uzskatīt par auksto ieroci cīņā ar zāli, tāpēc pirms sacensībām dalībniekiem atgādināja par darba drošību. Tā kā sacensības risinājās devīto gadu, tās bija pārdomātas līdz sīkumam. Gan stiprā, gan daiļā dzimuma pārstāvjiem vecākiem par 18 gadiem, nācās pieveikt 7x7 metrus lielu zāles laukumu, pļāvējiem līdz 13 gadu vecumam — 6x5 metrus. I veci, i jauniPēc sacensību galvenā tiesneša Pētera Kalniņa uzrunas dalībnieki izlozēja pļaušanas lauciņus. Vienā laukā sacentās gan vīri, gan sievas. Jaunākajai pļāvējai Anetei Kapteinei ir 8 gadi, vecākajai, Ievai Purviņai — 76. Tiesneši vērtēja gan pļaušanas ātrumu, gan kvalitāti. Par atstātajiem nenopļautajiem laukuma stūriem pieskaitīja piecas soda sekundas. Kā jebkurā sportaveidā svarīgs ir ekipējums, arī te izkapts svaram, materiālam, asumam ir liela nozīme laba rezultāta sasniegšanā. Arī treniņš un meistarība ir svarīga — cik plats atvēziens, cik zemu pie zemes izkapti laiž. Pēc individuālajām sacensībām jaunākie dalībnieki uz cīņu izaicināja pieaugušos. Izveidoja trīs apvienotās komandas — Aiviekstes jauniešu un pieaugušo un Skrīveru jaukto. Īsā, bet interesantā cīņā visātrākie un kārtīgākie ar nelielu pārsvaru izrādījās aiviekstieši.Vecuma grupā pēc 65 gadiem bija tikai viena dalībniece — Ieva Purviņa, virs 50 gadiem arī tikai viena — Aina Larionova. Grupā līdz 50 gadiem veiklāka bija Sarmīte Norvaiša, otrā — Daina Pavlova. Meitenēm vecumā līdz 13 gadiem visātrākā pļāvēja bija Kristīne Siņica, nedaudz atpalika Liene Lakstīgala, trešā — Anete Kapteine. Vīriešiem vecuma grupā pēc 50 gadiem pirmajā vietā Arnolds Rutkovskis, otrajā —  Jānis Upītis, trešajā — Vilnis Mironovs. Grupā līdz 50 gadiem pirmais Aivars Ļaksa, otrais — Aivars Siņica, trešais — Zigmunds Piterāns. Jaunāko dalībnieku grupā līdz 18 gadiem Mārtiņš Mironovs laukumu nopļāva pirmais, aiz sevis atstājot Gintu Kapteini. Jubileja — Skrīveros?Nedaudz vairāk kā divās stundās bija iespēja izbaudīt īsteni latvisku gaisotni, kad neviens ne vārda nebilda par krīzi, pesimismu. Lauku darbos norūdītiem vīriem un sievām tie bija kopā sanākšanas svētki. Pēc Jāņiem bija ieplānotas Latvijas pļāvēju sacensības Tilžā Balvu rajonā, bet pēdējā brīdī sacensību organizatori no šīs ieceres atteicās un pagaidām, vēl gan pēc neoficiālas informācijas, pārceltas tās uz nākamo gadu. Skrīveru vīri labprāt pārņemtu stafeti no tilzēniešiem, un, iespējams, ka jubilejas — 10. Vislatvijas pļaušanas sacensības norisināsies Skrīveros.

Komentāri 2

strīķis

Tikai tāda laika nosišana. Kādas tur sacensības.

pirms 10 gadiem, 2009.06.18 22:26

Dzīve laukos