Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Auzas kuls jaunnedēļ

Šodien Zemkopības institūtā Skrīveros beidza novākt vasaras kviešus kopā ar zirņiem — zirņkviešus. Tie audzēti ar dabai draudzīgām metodēm, un raža ir laba.

Skrīveru zinātnieki apsaimnieko 150 hektāru zemes, lielāko daļu lauku aizņem zālāji. Kartupeļus šovasar neaudzēja.
— Laba raža, ap četrām tonnām no hektāra, bija ziemājiem — tritikālei un ziemas rudziem, kas jau sen nokulti. Labs birums ir arī zālāju sēklām — airenei, timotiņam, kamolzālei, auzenei, āboliņam. Patlaban zālāju sēklas apstrādā un tīra. Zemniekiem ir mazāk naudas ganību kopšanai, tāpēc mums ir sarežģīti zālāju sēklas pārdot. Ir krājumi vēl no pagājušā gada, — atzīst institūta direktors Aldis Jansons.
Jaunnedēļ skrīverieši ražas novākšanu beigs, nokuļot auzas `Laima`. Tās iesētas četru hektāru platībā. Sagatavots 20 hektāru zemes ziemājiem — rudziem un tritikālei.  Iesējot tos, rudens darbi institūta laukos būs padarīti.

Dzīve laukos