Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bakteriālā iedega joprojām bīstama

Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) atgādina par drošības pasākumiem bakteriālās iedegas izplatības ierobežošanai. Lai novērstu šīs bīstamās augļukoku slimības izplatību, stādīšanai jāizmanto vesels stādmateriāls. Stādu veselību apliecina fitosanitārais dokuments — augu pase. 

Lai nepieļautu bakteriālās iedegas un citu infekciju ieviešanos, jāierobežo kaitēkļu un slimību izplatība. Regulāri jākopj augļudārzi un dekoratīvie stādījumi. Pirms ziedēšanas un ziedēšanas laikā ieteicams lietot varu saturošus preparātus. 
Arī šogad VAAD kontrolēs augu tirdzniecības vietas, lai netiktu pārdoti saimniekaugu stādi bez augu pasēm. Part labs stāda izskats nevar droši liecināt par tā veselību, īpaši bakteriālo iedegu gadījumā, jo slimībai ir arī latentā (slēptā) forma. Bakteriālo iedegu saimniekaugi ir ābeles, bumbieres, cidonijas, krūmcidonijas, pīlādži, korintes, klintenes, ugunsērkšķi jeb pirakantas, eriobotrijas, mespili un stranvēzijas. Pamanot aizdomīgus simptomus uz bakteriālo iedegu saimniekaugiem, nekavējoties jāinformē VAAD reģionālo nodaļu inspektori.

Dzīve laukos