Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bioloģisko saimniecību zemnieki tiekas Aizkrauklē 6

Lejasdaugavas lauku attīstības birojs Aizkrauklē rīkoja semināru par situāciju bioloģiskajā lauksaimniecībā. Tajā piedalījās vairāku organizāciju pārstāvji. 

Zaļais tirdziņš būs
Biedrības “Koknesei” pārstāvis Bruno Cīrulis informēja par situāciju zaļā tirgus izveidē. Par piemērotāko vietu Koknesē izvēlēts laukums starp veikalu “Mego” un Rīgas — Daugavpils šoseju. Jau ir saņemta atļauja no a. s. “Latvenergo” un VAS “Latvijas valsts ceļi”. Šobrīd nav apstākļu, kas varētu kavēt šī projekta īstenošanu.
Koknesieši tirgu vēlas veidot kā informācijas apmaiņas vietu starp pircējiem un pārdevējiem. Pircējiem ir svarīgi zināt pēc iespējas vairāk par produktu, kuru iegādājas. Lielveikalā šādas iespējas nav. Apmeklētāji lauku labumus varēs nobaudīt tirdzniecības vietā, kā arī klausīties “dzīvo” mūziku. Tādējādi tirgum tiks atdota tā būtība. Iespējams, tirgū izveidos arī publiskās uzrunas vietu.
“Humpalas” nepārdos
“Potenciālais tirgus apmeklētājs noteikti varētu būt pilsētnieks — rīdzinieks, kurš piektdienas vakarā dodas uz laukiem. Pilsētnieki, iebraucot Koknesē, bieži jautā, vai ir iespēja iegādāties lauku produktus. Līdz šim uz šo jautājumu nevarējām atbildēt. Tādās reizēs nākas izlīdzēties ar paziņām, kuri kaut ko audzē vai ražo. Tā kā darbojos SIA “Vino Rosso”, pēc apmeklētāju teiktā, zinu, ka šāds tirgus ir nepieciešams, lai apmierinātu pieaugošo vēlmi iegādāties vietējo ražotāju produktus. Domājam arī par iespēju organizēt pastāvīgas produktu piegādes restorāniem,” stāsta Bruno Cīrulis.  “Negribam ierobežot tirgotājus pārdodamo preču ziņā, bet noteikti neatļausim pārdot apavus un apģērbu. Šī būs tirgus vieta ne tikai bioloģisko produktu ražotājiem, gaidīts būs katrs audzētājs un ražotājs. Tirgus laukums būs veidots pēc senas pilsētas principa — “U” burta veidā. Tirgotājiem būs nodrošināti galdi un mobilas nojumes. Pagaidām gan vēl nebūs izbūvēts  ūdensvads un kanalizācija.” 
Semināra dalībnieki iebilda, ka, iespējams, koknesiešiem šāds tirgus nebūs vajadzīgs, jo katram ir iespēja kaut ko izaudzēt. Cīruļa kungs pauda viedokli, ka tirgus ir tāds pats veikals, un, ja līdz šim veikalos pircēju nav trūcis, to netrūks arī tirgū, jautājums tikai, kā šo tirgu reklamēs, lai piesaistītu pēc iespējas plašāku tirgotāju loku, veidojot sortimentu, konkurējot ar veikaliem. Sanāksmes dalībnieki izveidoja darba grupu, kuras uzdevums būs veicināt tirgus attīstību. Tajā uzaicināja darboties vietējo zemnieku saimniecību  pārstāvjus.
Pieprasījums pārsniedz piedāvājumu
Mairita Blūma, Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītāja, informēja par rīt, 27. martā, gaidāmo asociācijas biedru pilnsapulci Siguldā. Tajā pārvēlēs padomi, valdi un prezidentu. Šobrīd asociācijas darbība ir neefektīva, un sakrājies daudz risināmu problēmu. Tā kā valstī ir liels bioloģisko saimniecību skaits, Zemkopības ministrijas prasība ir šajās saimniecībās saražoto virzīt uz lielveikaliem. Lai to realizētu, asociācija nolīgs speciālistu, kurš izstrādās pārtikas grozu — produktu klāstu, kuru piedāvās veikaliem. Pieprasījums pēc daudziem produktiem pārsniedz piedāvājumu, un ir svarīgi apzināt saimniecības, kuras nodarbojas ar šādu produktu ražošanu. Šobrīd notiek pārrunas ar PVD par grozījumiem likumos un atļauju bioloģisko saimniecību zemniekiem piegādāt savu preci veikaliem, kā arī par mājās kautu lopu gaļas pārdošanu tirdzniecības vietās, uzrādot atbilstošu izziņu.
Uzziņa.Aizkraukles rajonā ir 160 bioloģisko saimniecību.Visvairāk to ir Pilskalnes pagastā — 25,Iršos — 21, Kurmenē — 17. Visplašāk pārstāvētā nozare — augkopība. Ar bioloģiskā piena ražošanu nodarbojas 80 saimniecību. Pārējās pārstāvētās nozares — dārzeņkopība, augļkopība, gaļas lopu un putnu audzēšana. 14 saimniecību rajonā nodarbojas ar biškopību.

Komentāri 6

koknesiete

Kaut kā dīvaini sāk Cīruļu dinastijas pārstāvis parādīties visādos pasākumos-laikam sāk cierēt uz pagasta pusi,kā nekā vēlēšanas tuvojas...

pirms 10 gadiem, 2009.03.26 14:52

Zuments

Pats galvenais - izveidot darba grupu. Uzreiz var redzēt, ka nav nekādi vakarējie.

pirms 10 gadiem, 2009.03.26 20:35

koknesietis

Pie ''MAXIMA'' jau ir tirgus ņojumes,lai tirgojas kamēr ZAĻI.
Sakoptu vietu izpostīt. Suņu parks -īstā tirgus vieta.

pirms 10 gadiem, 2009.03.30 14:30

Arī koknesiete

Es priecājos, ka par Kokneses labiekārtošanu rūpējas mūsu pašu jaunā paaudze - Liopa, Beļevičs, Kalniņš, Cīrulis, Vītols un citi. Vai tad kādam svešiniekam te jārosās? Un kāds gan sakars starp zemnieku produkcijas tirgošanu un vēlēšanām? Vajag daudz izdomas un fantāzijas, lai rastu kopsakarību!

pirms 10 gadiem, 2009.04.03 20:24

koknesiete

Tad ,kad pienāks tuvāk vēlēšanas,tad tik redzēsi kopsakarību starp visu...

pirms 10 gadiem, 2009.04.05 08:11

Dzīve laukos