Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bitēm nepieciešama piebarošana 3

Pēc garās ziemas dravniekiem darāmā daudz — jāveic stropu revīzija un bišu saimēm jāpalīdz uzkrāt spēki vasarai. Daces Nebēdnieces dravā Bebros lielāka daļa pavasara darbu jau paveikta.

— Lai arī bija bargs sals un dziļš sniegs, bites ziemu pārcietušas samērā labi. Saimes ir spēka pilnas un vēlas darboties, taču pagaidām pavasara ziedu vēl trūkst, — saka pieredzējusī biteniece Dace Nebēdniece.

— Šobrīd bites nes putekšņus no lazdām, alkšņiem un apsēm. Nedaudz arī no sniegpulkstenītēm un krokusiem. Taču pirmais nozīmīgais pavasara ienesums būs, kad sāks ziedēt kārkli.

Pēc ziemas jāpārliecinās, vai bitēm pietiek barības. Ja tās trūks, saimes nespēs pienācīgi sagatavoties vasaras sezonai un ienesums būs mazāks. Pirmajās siltajās dienās, kad gaisa temperatūra pārsniedz 14 grādu, jāiztīra stropi — jāizvāc ziemā bojā gājušās bites. Ja stropiem ir maināma grīda un nav jāpārcilā katrs rāmītis, to var darīt arī vēsākā laikā. Šis darbs, tāpat kā piebarošana, manā dravā jau pabeigts.

Nebēdnieces kundze stāsta, ka, salīdzinot ar citiem gadiem, šoziem izpirkts gandrīz viss Latvijā ievāktais medus. Acīmredzot cilvēki biežāk izvēlas veselības uzlabošanai lietot medu, nevis sintētiskos saldinātājus un uztura bagātinātājus.

Komentāri 3

bitenieks

Diemžēl mana pieredze rāda, kad bites pārziemojušas sliktii.Visi sropi tukši...

pirms 9 gadiem, 2010.04.07 14:14

Jānis

Man pārziemojušas labi - no 31 saimes ,viena gājusi bojā ,vēl viena iznīks ,jo stropā bija iekļuvušas 2 peles.50 % saimju vajadzēja papildīnāt ar barību.Pero labi ,bet līdz stropu tīrīšanai neēsmu ticis .Padalieties ar savu bišu stāvokli !

pirms 9 gadiem, 2010.04.07 15:31

Dzīve laukos