Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bojāti lukturi vēl nav problēma

Aizkraukles rajonā jau sākušās lauksaimniecības tehnikas skates. Pirmie savu tehniku Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrai rādīja Koknese pagasta zemnieki. Jau no pulksten 10 pie bijušā kolhoza darbnīcām bija vairāk kā 10 tehnikas vienību.

Trūkumiem acs “piešauta”Pagasta vīru vidū satieku arī SIA “Bormaņi” valdes priekšsēdētāju Jāni Miezīti. Jautāju viņam, vai te nogādāta visa apkārtnes tehnika? — Te ir tikai daļa. Lielākas vienības, piemēram, kombaini, ir jāapskata saimniecībās. Daļa saimniecību savu tehniku izvēlas nerādīt, bet tad tā nevar piedalīties satiksmē pa ceļu.Lauksaimniecības tehniku pārbauda Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras pārstāvis Andrejs Beinārs. Viņš stāsta, ka apskate rajonā notiek divus mēnešus. Sākuma ir tā saucamais “pirmais riņķis”, un tās tehnikas vienības, kuras nav kārtībā, jārāda otrajā izbraukuma apskatē— Vai tā bieži gadās?— Jā, gadās, ka no desmit vienībām sešas nav tādā kārtībā, lai varētu piedalītos satiksmē. Tas pat nav atkarīgs no tehnikas vecuma, drīzāk no saimnieka. Uzreiz ir redzams, kurš gatavojies pārbaudei un kurš ne. Gadās, ka pat gaismas nedeg. Visbiežāk nākas aizrādīt un atkārtotai pārbaudei nosūtīt braucamos ar stūres mehānisma pirkstu defektiem. Lukturi Krievijā ražotajai tehnikai dažreiz ir tik nekvalitatīvi, ka braucot pat izslēdzas. Bet tas nebūtu galvenais nosacījums, kāpēc tehnika neiztur pārbaudi.  Šajā amatā strādāju vairāk kā divdesmit gadu — acs “piešauta”, un lielākos trūkumus redzu uzreiz. Smagās lauksaimniecības tehnikas apskate ir atšķirīga no vieglā transportlīdzekļa apskates. Ja vecajai tehnikai pārbaudītu izplūdes gāzu atbilstību normām, tā noteikti šo pārbaudi neizturētu.Darba pietiek visam gadam— Cik tehnikas vienību Aizkraukles rajonā piesaka pārbaudei un cik ir to, kurām konstatē problēmas?— Rajonā ir ap 900 piekabju. No tām 300 ir labā tehniskā kārtībā. No 1300 pašgājējtehniskas vienībām — ap tūkstoti.— Ko aģentūras speciālisti dara pēc lauksaimniecības tehnikas pārbaudēm? — Pēc tam notiek rūpniecības uzņēmumu tehnikas apskates. Darba pietiek visam gadam. Tie, kuri neiekļaujas mūsu noteiktajos grafikos, var pieteikties apskatei atsevišķi, vien jāapmaksā mums ceļa izdevumi. Darba daudz un es domāju, ka 1 miljons 60 tūkstošu latu, kas pērn ieskaitīti Valsts kasē, ir labs mūsu darba rādītājs.

Dzīve laukos