Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dombrovskis sola atvieglot zemnieku saimniecību pāreju no IIN uz UIN maksātāja statusu

Jau tuvākajā laikā zemnieku saimniecībām varētu tikt atvieglota pārreģistrācija no iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) uz uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) maksātāja statusu, biedrības "Zemnieku saeima" kongresā piektdien solīja premjers Valdis Dombrovskis ("Jaunais laiks").

Patlaban, lai zemnieku saimniecība varētu iegūt UIN maksātāja statusu, tai iepriekšējā pārskata gadā apgrozījumam no saimnieciskās darbības jābūt vismaz 200 tūkstošiem latu. Dombrovskis atzina, ka tas, ka zemnieku saimniecībām šāds minimālais slieksnis ir noteikts, savukārt, piemēram, sabiedrības ar ierobežotu atbildību, var pārreģistrēties bez jebkādiem ierobežojumiem, nav taisnīga.

Viņš pauda pārliecību, ka jau tuvākajā nākotnē šo problēmu būs iespējams atrisināt, vai nu zemnieku saimniecībām pilnībā atceļot ierobežojumus pārejai uz UIN maksātāja statusu, vai vismaz būtiski samazinot minimālo apgrozījuma slieksni.

Arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apliecināja, ka jautājums par zemnieku saimniecību pārreģistrāciju uz UIN nodokļa maksātāja statusu lauksaimniekiem ir tiešām aktuāls. "Ir radusies diezgan liela netaisnības plaisa, kas būtu jāpalabo," viņš atzina.

Dombrovskis uzrunā aicināja lauksaimniekus panākt vienošanos savā starpā par nozares prioritātēm, lai spētu būt nozīmīgi spēlētāji valsts līmenī. Viņš arī sacīja, ka patlaban ļoti nozīmīgs jautājums ir Kopējās lauksaimniecības politikas reforma, jo Latvijas pārstāvjiem būtu jādara viss iespējamais, lai panāktu Eiropas Savienības (ES) tiešmaksājumu izlīdzināšanu starp ES vecajām un jaunajām dalībvalstīm.

Premjers pateicās lauksaimniekiem par izpratni un pacietību, pārvarot ekonomikas krīzes grūtāko posmu, un pauda gandarījumu par to, ka lauksaimniecības nozare kļuvusi par Latvijas lielāko eksporta nozari.

UIN likme Latvijā pašlaik ir 15%, bet IIN likme - 26%.

Dzīve laukos