Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedegsim gaismas!

Lai parādītu šīgada veikumu un izvirzītu mērķus nākamajam gadam, konferencē Rīgā ieradās Lauku sieviešu apvienību pārstāves no visas Latvijas. Šogad konferenci rīkoja Zemgales reģiona pārstāves. Viņu vidū arī Valles sieviešu apvienība ”Valles pūces”. Kopā ar vallietēm uz Rīgu devās kurmenietes un vecumnieces.

Lai dalībnieces rosinātu labām domām un gaišām idejām, par konferences devīzi bija izvēlēti uzmundrinoši vārdi “Iedegsim gaismas!”. Pozitīvismu izstaroja arī dalībnieču apģērbs, akcentējot balto krāsu. Labvēlīgajā gaisotnē noritēja arī sanāksme — mazāk runājot par politiku, vairāk uzmanības pievēršot patriotisma celšanai.
Viens no apspriežamajiem jautājumiem bija saistīts ar mājražošanu un vasaras skolām, kurās saimnieces satiekas, lai dalītos pieredzē. Konferencē izvirzīja arī godabiedres no pieciem vēsturiskajiem novadiem.
Tradīciju ik gadu uz konferenci ciemkukulim līdzi ņemt kaut ko ēdamu, lai noslēgumā iestiprinātos. Šogad galda lika medu, pienu un maizi.

Dzīve laukos