Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Īpaši mīļas gladiolas

Klintaines pagasta “Straumēs” dzīvo Veronikas Kadakovskas ģimene, un klintainieši  teic, ka šīs mājas apkārtne ir viena no sakoptākajām pagastā. Tik skaistas gladiolas kā Veronikas kundzei reti kur varot redzēt.

Veronikas kundze ir Stukmaņu pasta nodaļas priekšniece un jau ap pusdienlaiku ir mājās.
“Straumēs” savulaik bijusi Stukmaņmuižas kungu veļas mazgātava. No ārpuses lielā mūra ēka gan vairāk atgādina senu krogu. Nu māja izremontēta, un arī tās apkārtne sakopta. Māja ir kalna nogāzes dienvidu pusē, tāpēc piekalnē, kur saule no rīta līdz vakaram, labi aug dažādas puķes, ābeles, ķirši.
— Ar ziemcietēm neaizraujos, vairāk patīk vasaras un rudens puķes. Īpaši mīļas  man ir gladiolas, petūnijas, puķuzirnīši, asteres, balzamīnes un daudzkrāsainās cinijas, — atzīstas Veronikas kundze.
Puķkopības gudrības “Straumju” saimniece gūst no žurnāliem “Mazdārziņš” un “Dārza Pasaule”, kā arī aprunājoties ar citām puķu audzētājām, jo pastā ik dienu  iegriežas daudz cilvēku. Daudz rūpju ir rudenī, kad labā laikā jānovāc gladiolu sīpoli un visu ziemu jāuzmana, lai tie nebojātos. Pēdējos gados Veronikas kundze tos pirms stādīšanas vairs nenoloba, jo izlasījusi, ka gladiolu sīpoli labāk aug ar visu apvalku.
— Par ziedu skaistumu prieks pašiem un ciemiņiem. Zinātāji pēc gladiolām brauc pie manis pat no tālākām vietām, — atklāj Veronika Kadakovska.

Dzīve laukos