Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izmaksā daļu platību maksājumu

Lauku atbalsta dienests (LAD) vakar sāka platību maksājumu (PM) avansa izmaksu 66% apmērā, saimniecībām, kuras ir mazāk labvēlīgajos apvidos (MLA) — 70% un papildu valsts tiešos maksājumus (PVTM) par laukaugu un lopbarības platībām 65% apmērā.

PM atbalsta likme 2009. gadā ir Ls/ha 40,18. MLA likme par apstrādātu pirmās kategorijas zemi — 17,70 Ls/ha, otrās kategorijas —  Ls/ha 28,33 un trešās kategorijas — Ls/ha 41,08. PVTM likme par laukaugu platībām šogad ir Ls/ha 27,87, savukārt PVTM par lopbarības platībām — Ls/ha 4,66.
Atbalsta likmi var samazināt, ja pēc visu administratīvo pārbaužu veikšanas konstatē kopējās attaisnotās platības pārsniegumu.
Avansa maksājumus veic pēc pieteikumiem, kuriem ir pabeigtas visas administratīvās un fiziskās kontroles.
Maksājumi pēc 2009. gada sezonā iesniegtajiem atbalsta pieteikumiem pilnībā  jāizmaksā līdz 2010. gada 30. jūnijam.
Lēmumu par platību maksājumu piešķiršanu lauksaimnieki saņems pa pastu pēc atbalsta apmēra aprēķināšanas, pamatojot ar veikto pārbaužu rezultātiem, kā arī ņemot vērā pārkāpumus, ja tādi būs konstatēti.

Dzīve laukos