Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jāpļauj ātri un rūpīgi 12

Jānis Dzenis “Kalnavotu” saimniecībā Kokneses pagastā šonedēļ domā beigt griķu pļauju. 80 hektāru platībā. Saimnieks stāsta, ka raža šogad padevusies godam. Labs birums ir ap 1,2 tonnas no hektāra, bet šīgada rādītāji ir augstāki par vidējiem.

Laika prognozēm netic
Griķu pļaušanas laiks sākas pēc pirmajām salnām, kad stublāji nokalst, griķi sāk birt, lauki kļūst izbraucami pēc rudens lietavām. Šoruden kādu laiku stipri lija, tad kļuva vēsāk, bet mitruma dēļ lauki bija neizbraucami. Pagājušajā nedēļā pirmie mēģinājumi kādā laukā esot beigušies neveiksmīgi — kombains iestiga dubļos, un to izvilka ar divu traktoru palīdzību.
— Pievīla arī laika prognozes. Ja salīdzina to, ko vēsta ziņās, un to kāds patiesībā ir laiks, sķiet, ka laika ziņas kāds raksta uz labu laimi — stāsta Jānis Dzenis. Šonedēļ katru nakti piesalst, tāpēc jāizmanto dienas agrās stundas un pievakares, kad zeme ir stingra. Šādus laika apstākļus sola vēl šodien. Tas ļautu pļauju pabeigt. Dienai iesilstot, zemākajās vietās kombainam jācīnās ar zemes pievilkšanas spēku, un šur tur lauks paliek nenopļauts, pārāk dziļie dubļi attur kombainieri Aldi Āri riskēt.
Citus gadus stiprie rudens vēji griķus izbirdina un pļaušanai paliek maz. Šogad, par laimi, tie paspēja nosalt un sagult pie zemes. Jāpļauj ātri, lai kombains negrimtu, un tajā pašā laikā uzmanīgi, lai nerastos zudumi izbirdinot vai nenopļaujot.
Kombains pa lauku pārvietojas ātri un drīz vien piestāj pie traktora, lai iztukšotu bunkuru.
— Put labi, — nosaka Jānis — Tātad sausi, nevajadzēs daudz žāvēt. Citreiz mitruma mērītāji “sit pāri”, jo ieprogrammēti rādīt mitrumu līdz 30 procentiem. No tādas ražas nekādas jēgas, jo lieli līdzekļi jāpatērē kaltēšanai.
Holandiešiem garšo pankūkas
— Kāpēc tomēr audzējat šādu kultūru?
— Esmu bioloģiskās lauksaimniecības piekritējs, un griķi nepieciešami kultūraugu apritei. Vienu un to pašu sēt nevar, kultūras jāmaina. Griķu sēja ir viens no  starpposmiem. Uzturvērtības ziņā tie pielīdzināmi auzām un ir viena no visvērtīgākajiem.
1996. gadā aizkrauklieši kopā ar Skrīveru zemkopības institūtu un “Rīgas dzirnavnieku” vieni no pirmajiem valstī sākām griķu audzēšanas programmu. Iesākām ar 300 hektāriem visā Latvijā, un dažu gadu laikā platības palielinājās līdz 9 tūkstošiem hektāru. Tad neglīti ar audzētājiem izrīkojās tas pats “Dzirnavnieks”. Prognozējot labu ražu un pārprodukciju, sāka “spēlēties” ar iepirkuma cenu. Daudzi cieta zaudējumus.
— Vai griķi pieprasīti arī Eiropā?
— Vācijā maz. Tur pat īsti nesaprot ko ar tiem darīt. Piedāvājām kā ekoloģisku produktu, safasējām glītās paciņās. Eksperimentāli viņi piekrita izmēģināt, ēda  nepārstrādātus. Savukārt holandieši, izmēģinot dažādas maizes cepšanas receptes, griķu miltus pievienoja kviešu miltiem dažādās proporcijās. Degustācijās eksperti atzinuši, ka, piemēram pankūkas ar šo miltu piejaukumu garšo vislabāk. Līdz ar to viņi ieinteresēti noteiktu daudzumu griķu iepirkt.

Komentāri 12

blabla

Tev pašam, Dzeni ,nelabi nepaliek lasot šitās muļķības,ko pats sastāsti??????????????

pirms 9 gadiem, 2009.11.05 16:42

Dzilna

Malacis cilvēks! Strādā - sēj, pļauj. ruxis un blabla tik vien spēj kā bla bla ...

pirms 9 gadiem, 2009.11.06 14:12

gārnis

Tieši tā-sēj un pļauj,pa starpām vēl kaut ko iear zemē,kad apnīk pļaut....un tā visu laiku,labi,ka vēl sēklai sanāk....dažreiz arī pietrūkst.....

pirms 9 gadiem, 2009.11.06 14:50

aster

tas kapu kalns toč neko nerubī.
Graudu cenas mainās katru dienu, nemaz nerunājot par pus gadu. Un labāk ir neslēgt pavasarī līgumus par ražu, jo rudenī esi piesiets. tie kas taj jomā nestrādā - nesaprot, tikai gudri di..š

pirms 9 gadiem, 2009.11.07 18:36

Dzenis

Atvainojos par šo rakstu. Ja lasu pats, ar grūtībām saprotu galveno jēgu, ko stāstīju šim Staburaga žurnālistam. Izskatās, ka raksts veidots no atsevišķām, diktafonā ierakstītām frāzēm, nemaz nedomājot par jēgu un būtību. Viss samests un sajaukts vienā kaudzē. Izskatās, ka žurnālistiem nemaz nav jāorientējas jautājumos par ko raksts tiek veidots. Vismaz šis žurnālists pierādījis, ka no lauksaimnieciskās ražošanas neko nejēdz un nespēj sakarīgi komentēt iegūto informāciju.
Manuprāt galvenā ziņa bija vēlā griķu pļauja, kas šogad, atšķirīgi no citiem gadiem, pacietīgi tika gaidīta un sagaidīta. Neskatoties uz rudens lietavām, kas laukus padarīja neizbraucamus, sagaidījām īsto brīdi - salu, un kā nekad veiksmīgi, pēdējā brīdī nokūlām griķus. Jau nākamajā dienā pēc nokulšanas uzsniga sniegs.
Arī ar graudu realizāciju nekad problēmas nav bijušas, bet tiek meklēti jauni tirgi, jo produkcija ir bioloģiska un Eiropā pieprasīta. Pie kam par daudz augstāku cenu nekā Latvijā. Ar vāciešiem sanāca kuriozs, jo sadarbības partneris Vācijā pats griķus uzturā nebija lietojis, un nesaprata, kā jārīkojas ar paraugu.
Parasti pēc sala, ja griķus uzreiz nenokuļ, tie sakrīt veldrē un apgrūtina kombainēšanu. Kā parādīja šis gads, nav ļaunuma bez labuma. Ja griķi nebūtu sagūluši tos būtu izbirdinājuši stiprie rudens vēji. Šoreiz visa raža palika neskarta.

pirms 9 gadiem, 2009.11.08 09:15

Dzenim

Nu tas ko sarakstīji Tu pats,arī lielu jēgu nedod,jo lielākā daļa no uzrakstītā ir muļķības-nu to taču Tu Jāni Dzeni,saproti????!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2009.11.08 11:28

Lauksaimnieks

Kās tad muļķības Dzenis sarakstījis???Man personīgi viss saprotams. Arī man šī sezona bija smaga, brīžiem pat nervi uzdeva. Vajag stiprus nervus, lai riskētu kā kazino, vai nu visu, vai neko. Ja neko nejēdziet lauksaimniecībā, netēlojiet ekspertus. Laikam žurnālistiem nav vairs ikdienā par ko rakstīt. Tad nu meklē dažādus tematus un pārvērš murgos.

pirms 9 gadiem, 2009.11.08 14:43

bijušais lauksaimnieks

Nekādi nevaru saprast, ko tad tādu Imants Kaziļunas ir uzrakstījis nepareizi. To, ko raksta žurnālists, apstiprina arī pats Dzenis savā komentārā, par kuru ir šis raksts.

pirms 9 gadiem, 2009.11.08 15:16

baba

Man jau sen ir radusies doma, ka Staburaga žurnālistus pie teikšanas labāk nelaist, bet ja tomēr gribās rakstu par sevi, labāk to rakstīt pašam :D

Arī fotografēties nevajag, jo bieži vien tevi "izgriež", kaut kur ielīmē... bet vienalga uzraksta, ka bilde :D

pirms 9 gadiem, 2009.11.10 09:23

Lauksamniekam

Nu Tev arī varbūt nesaprast,kādas muļķības Dzenis sarakstījis,bet pats gan viņš zina,kas ir muļķības rakstā par sevi....UN ĻOTI LABI DZEŅA KUNGS TO ZINA.....)))))

pirms 9 gadiem, 2009.11.10 10:48

Bailīgā

Man būtu ļoti bail, ja Staburagā parādītos mana bilde vai kāda rakstu rindiņa par mani, jo pie datoriem sēž tādi ļautiņi, kas gaida, kad viņiem izmetīs ēsmu bildes vai raksta formā. Un tad nu varēs - tas ir muļķis, tas ir zaglis, tā ir par resnu, šitā - vispār nekāda!

pirms 9 gadiem, 2009.11.11 12:51

bailīgajai

Protams-es Tev pilnīgi piekrītu-nevajag līst avīzē,ja zini,ka nedari ne tuvu rakstītajam,kā tas ir dotajā gadījumā ar Dzeni....nevajag pūst pīlītes.Ja Dzenim patīk spokoties ar to savu "bioloģisko" saimniekošanu,tad ,lūdzu,lai viņš ņemas uz nebēdu,neviens neaiztiks.BET NEVAJAG LĪST AVĪZĒ-UN CITUS UZSKATĪT PAR MUĻĶIEM.

pirms 9 gadiem, 2009.11.11 13:05

Dzīve laukos