Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunā īpašniece — KNAB vadītāja sieva 23

Kokneses pagasta “Kalmēs” zirgu stallis ir jau 20 gadu. Tam vairākkārt ir  mainījušies saimnieki. Šovasar par īpašnieci kļuvusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja Normunda Vilnīša sieva Ingūna Vilnīte.

Atvērts visiem interesentiem
Laikraksts “Staburags” vairākkārt ir informējis lasītājus par likstām, kas piemeklēja “Kalmju” zirgus. Bijušo saimnieku vienaldzīgās attieksmes dēļ palīdzību sagādāt barību nācās lūgt pat cilvēkiem no malas. Staļļa vadītāja un zirgu kopēja Mārīte Visocka stāsta, ka zirgi bez barības nebija, bet par to bija jācīnās dienu no dienas.
Šogad līdz ar staļļa īpašnieku un nosaukuma maiņu mainīts arī darbības virziens. Līdz šim te  audzēja zirgus un bija profesionālas nodarbības jātniekiem, bet tagad tas ir atvērts jebkuram interesentam. Pieredzējušas treneres vadībā te var apgūt jāšanas māku, uzzināt visu par zirgu kopšanu. Var doties arī izbraucienos ar lielajiem un mazajiem kvadracikliem, motorolleriem, nodarboties ar peintbolu un lēkāt pa batutu.
Tagad zirgu stallim dots arī jauns ārzemniecisks nosaukums “Golden Road”(no angļu val. — zelta ceļš). Tā kā netālu ir viesu nams “Orinoko” (kādreiz “Baltā gliemežnīca”), šķiet, Koknese nosaukumu ziņā pārtop par kādu Amerikas rančo...
Plāno celt manēžu
Trenere stāsta, ka gaidīti ir gan lieli, gan mazi zirgu mīļotāji, sākot no astoņu gadu vecuma. Jāšanas prasme noder ikvienam. Bieži vien atpūtas bāzēs piedāvā arī izjādes ar zirgiem un patīkami draugiem parādīt savu jāšanas māku. Šīs iemaņas paliek uz mūžu.
Vairāki bērni te pastāvīgi nodarbojas ar jāšanas sportu. Jautāju Mārītes kundzei, kāpēc tik maz interesentu? Viņa teic, ka daudziem pietrūkst izturības, arī ātri apnīk. Šis sportaveids prasa gan fizisku piepūli, gan uzmanību, koncentrēšanos. Protams,  nodarbības ir par maksu, bet tās noteikti ir vērtīgas, jo jāšanas iemaņas pilnveido cilvēku gan garīgi, gan fiziski.
Tuvākajā laikā plānots, piesaistot Eiropas Savienības projektu līdzekļus, uzcelt 20x60 metru lielu manēžu. Tad ar jāšanas sportu varētu nodarboties neatkarīgi no laika apstākļiem.

Komentāri 23

....

Nu tad beidzot pamodās slinkā Mārīte-kad kādus 10 gadus atpakaļ bija cilvēkiem interese par to,ko tagad viņi piedāvā-tad tieši Mārīte bijā tā,kas centās tikt vaļā aizbildinoties ar visādām muļķībām,precīzi neatceros ko viņa teica,bet bija jāsaprot-ka kratieties prom,netraucējiet man vientulību ar zirgiem.....

pirms 9 gadiem, 2009.10.20 08:02

oi

BET,TAGAD MĀRĪTEI IR JĀIZDABĀ SAIMNIEKA IECERĒM-JA,GRIB TUR STRĀDĀT UN SAŅEMT VĒL ALGU,TAGAD VIŅA IR MAZA UN MELNA-NAV VAIRS NEKĀDA NOTEICĒJA.

pirms 9 gadiem, 2009.10.20 08:09

...

Nu tad sēdēs uz zemes-nevis ar degunu pa mākoņiem......

pirms 9 gadiem, 2009.10.20 08:50

Jā no Mārītes nāca dažādas negācijas.Ja piegāja pie žoga ar bērnu , lai viņam parādītu zirgus,viņai nebija slinkums lekt mašīnā un dzīt prom no žoga.Tāpēc jau arī neviens pie viņas neiet.

pirms 9 gadiem, 2009.10.20 15:27

aga

Kas tie par tādiem nosaukumiem? Kur skatās valsts valodas inspekcija?

pirms 9 gadiem, 2009.10.21 09:18

iz pagātnes

..o jā, izrādās, ka to dāmu pazīst daudzi un ne tajā "labākajā"nozīmē..un man vēl likās, ka kļūdos...

pirms 9 gadiem, 2009.10.21 23:00

nu-jā

Un jaunie saimnieki palasot šos komentārus,gribēs mūsdienās paturēt tādu darbinieci.Atklāsies vēl daudz interesantas lietas...

pirms 9 gadiem, 2009.10.21 23:13

oi

LABI JAU BŪTU ,KA JAUNIE SAIMNIEKI IZLASĪTU ŠOS KOMENTĀRUS.

pirms 9 gadiem, 2009.10.22 08:54

....

Tas uzraksts"Izjādes" nu uzlikts tik maziņš,nu tik maziņš,ka laikam domāts tikai pašai Mārītei-zināšanai,ka ne tikai jājāstas apkārt ar džipu,bet tomēr jāatrodas savā darba vietā.Interesanti vai jaunie saimnieki nopirka džipu pielikumā ar Mārīti?????????

pirms 9 gadiem, 2009.10.22 09:02

....

Pagājušā gadā tika zakāti iepriekšējie saimnieki,ka neko nedara, lai savāktu barību, šogad barību savāca, bet kas par darbu maksās?????

pirms 9 gadiem, 2009.10.22 09:12

....

Uzraksts vien ko nozīmē- KNAB vadītāja sieva..... tagad visiem tik doties uz izklaidēm , agrāk kaut kā viss notikās par velti, kur tagad nabaga bērniņi ņems naudu?

pirms 9 gadiem, 2009.10.22 09:21

....

Uzraksts vien ko nozīmē- KNAB vadītāja sieva..... tagad visiem tik doties uz izklaidēm , agrāk kaut kā viss notikās par velti, kur tagad nabaga bērniņi ņems naudu?

pirms 9 gadiem, 2009.10.22 09:22

........

Zākātāja jau bija pati Mārīte-vai cik nejauks Madelāns,kāds maita.....Nu pareizi,kamēr ar Madelānu bija "tuvas"attiecības,tikmēr dziedāja citu dziesmu,kopā tirgoja nekustamos īpašumus,vēl šo to,tikmēr bija labi....a pēc tam čuš.Un tad Mārīte no tiem ***em gribēja izjāt melnā zirgā(lasi-savā džipā),bet atkal nekā......džipu atņēma.....
A tagad grib notēlot baigo treneri....ha-ha.....

pirms 9 gadiem, 2009.10.22 09:57

hj

Jus laikam visi esat klacu babas jo jus tikai vacat TENKAS nevis patiesibu pasi neesat perfektie un no***t citus lai tadi savas acis butu..!

pirms 9 gadiem, 2009.10.22 15:40

to hj

Ja neesi koknesietis,tad nemuldi,jo viss,kas te uzrakstīts ir taisnība.....

pirms 9 gadiem, 2009.10.22 16:02

nu ne***t, bez marites tas stalis jau sen butu izputejis, kuram tad tie sudi javac un jataisnojas citu acis, tur jau ta lieta ka neviens patiesibu nezin, kurs vel par tiem zirgiem ta cinitos ka ir cinijusies marite... un jaunie saimnieki pasi redz cik marite ir verta...

pirms 9 gadiem, 2009.10.22 18:37

Marija

Nu ja, visiem tak te taisnība, jo visi komentētāji tak ir perfekti :)) un galvenais, ka personas, kas izsaka komentārus nebaidās atklāt savus vārdus, jo ir tak perfekti.
Kaut gan saka, ka negācijas parasti raksta tā daļa cilvēku, kam esot problēmas ar kompleksiem.
Un otrs, nekad tak īsti nevar ticēt presē rakstītajam, kā arī liekulīgiem cilvēkiem, kas neprot savu viedokli izteikt personīgi, bet gan slēpjās neta vidē, pat neuzdrošinoties lietot īstos vārdus.
ļoti ceru, ka'' perfektie'' cilvēki nakamreiz izvērtēs, kadas negācijas rakstīt. Jo negatīva domāsana tak traucē dzīvot!!!!

pirms 9 gadiem, 2009.10.22 18:57

....

Nu ja ,Mārīte der visām pudelēm par korķi.Un par to,vai bez viņas tie zirgi būtu-zirgam jāsmejas.Un vispār,kam tie zirgi tur domāti-JA 20 GADUS NEKAS NENOTIKA,TIKAI TURĒJA ZIRGUS....KAM TAS BIJA VAJADZĪGS,NO KĀDIEM LĪDZEKĻIEM??????Ko te var pļarkstēt.

pirms 9 gadiem, 2009.10.22 19:25

Dzīve laukos