Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā izvairīties likumīgi? 5

Gada nogalē zemnieku bankas kontos ieskaitīja lielas naudassummas — Eiropas Savienības subsīdiju maksājumus.

Zemnieku saimniecībām, kuras reģistrētas Uzņēmumu reģistrā un gada beigās Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniedz gada deklarāciju par saimniecisko darbību kā privātpersonas, ceturto daļu no šīs summas (26%) nāksies atdot valstij. Tā paredz likumā noteiktā kārtība par iedzīvotāju ienākuma nodokli. Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKIC) Aizkraukles biroja vecākā speciāliste ekonomikā un grāmatvedībā Lita Repse piedāvā piemēru “no dzīves”: zemnieku saimniecībai ar 147 hektāriem lauksaimniecībā izmantojamās zemes, 34 slaucamām govīm, ap 20 tūkstošiem latu ienākumu un 25 tūkstošiem izdevumu saņemot kā kompensāciju zaudējumu segšanai 18 tūkstošu latu, ap 3500 latu būs ienākuma nodoklis.
Lai no tā izvairītos un pie tam likumīgi, vēl šīgada pēdējās dienās šāda zemnieku saimniecība varētu pārreģistrēties kā juridiska persona un iesniegt VID gada pārskatu, tādējādi samazinot ienākuma nodokli līdz 15%  un nodokli par subsīdijām nemaksājot vispār. Uzņēmuma ienākuma nodokļa maksātājiem obligāta prasība ir kārtot grāmatvedību divkāršā ieraksta sistēmā. Tātad, ja pieņemts lēmums pārreģistrēties vēl par 2010. gadu, divkāršā ieraksta sistēma jānodrošina no 2010. gada sākuma.
Tiem, kuri grāmatvedību kārto elektroniski, tas nozīmē vien veikt atbilstošas izdrukas. Vairāk darba tas prasīs saimniekiem, kuri grāmatvedību joprojām kārto papīra formātā. Viņiem arī jāiesniedz iesniegums VID, bet vērā ņemamās summas dēļ ir vērts paveikt šo darbu. Diemžēl tiem, kuri VID reģistrējuši tā saukto “rozā apliecību”, nodokli nāksies maksāt pilnā apmērā.
Neskaidrību gadījumā LLKIC Aizkraukles biroja speciālisti palīdzību neatteiks pa tālruni 65122561.

Komentāri 5

Nu,gan raksta autors varēja jau gan pareizi visu uzrakstīt par nodokļīem!Jo te ir sarakstīts tāds sviests,ka zemniekiem trakiem jāpaliek viņu izlasot!

pirms 8 gadiem, 2010.12.28 12:15

zemnieks

Rakstā viss ir uzrakstīts pareizi, precīzi un saprotami. Zemnieki, kuri interesējas par saviem ieņēmumiem un nodokļiem sen jau pārreģistrējušies VIDā. Diemžēl ir arī tādi, kuri nekad un neko nav sapratuši un nekad arī nesapratīs. tie tad arī baros alkatīgo valdību.

pirms 8 gadiem, 2010.12.28 12:48

dumjš gan esi.ja tas tev svarīgi, tad lasi daudzreiz, kamēr sapratīsi, ja? nekas, visādi cilvēciņi pasaulē ir, gudrāki, dumjāki, bet galvenais, ka nav ļauni :)

pirms 8 gadiem, 2010.12.28 13:32

zandarts

Kādi nodokļi!!!!! Lai būtu ko izlaupīt?????? Jāievēro pats galvenais princips, ko teica Aleksandrs Ņevskijs, ja kāds nāks ar zobenu, tad no zobena arī kritīs. Cik var likt nodokļus, ko tūlīt izlaupīt algās, prēmijās, piemaksās, deputātu dzīvokļu apmaksās, kad tie, kuri dzimuši un visu mūžu nodzīvojuši Rīgā, tagad deklarē, ka dzīvo Dagdā, lai viņiem tik maksā. Skrīverietis gribot ar sievu gulēt un tāpēc viņam par degvielu esot jāmaksā. Nē, ja nav automāta, tad vismaz zobens ir jāņem.

pirms 8 gadiem, 2010.12.28 18:13

kurbads

Pagāni, cik var iekasēt, tā jau smagi jāstrādā lai kaut ko nopelnītu!

pirms 8 gadiem, 2010.12.28 19:06

Dzīve laukos