Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāds kartupeļu audzētājiem varētu būt šis gads?

Prognozē kartupeļu audzētāji

Arvils Blūzmanis,Sērenes pagasta “Pakalnu” saimnieks — Šogad sēklas kartupeļu cena, tāpat kā pērn, ir 25 santīmi plus pievienotās vērtības nodoklis par kilogramu. Savus jau pārdevu. Kopumā astoņas tonnas. Saimniecībā kartupeļus iestādīju nedaudz vairāk kā piecos hektāros. Izmaksas vienam hektāram šogad ap 500 latu, ja arī sēkla jāpērk. Ja būs labi laika apstākļi, no viena hektāra ceru novākt 40 tonnu. Savā laukā stādu vienu no populārākajām šķirnēm — Laura. Tai ir glīti, sarkani bumbuļi, garšīgi, mīkstums dzeltens — der gan salātiem, gan kā pamatēdiens. Domāju, ka vasaras beigās, rudenī pārdošanas cena nebūs zemāka par 12 santīmiem par kilogramu — citādi nav jēgas audzēt.

Jānis Gremzdeno Srīveru pagasta zemnieku saimniecības “Tiltnieki”— Apstādīju tikpat, cik pērn — aptuveni 11 hektāru. Daļu ar paša izaudzēto sēklu, daļu pirku. Stādīju populāro šķirni Vineta, kas ir  pirmās paaudzes sertificētā sēkla (C1), arī augstvērtīgo trešās paaudzes bāzes sēklas (B3) šķirni no Vācijas par gandrīz divreiz augstāku cenu, lai audzētu to  pavairošanai. Visu sēklu pārbaudīju pret dzelteno gredzenpuvi, lai vēlāk nebūtu nepatīkamu pārsteigumu. Dzirdēts, ka, lai šajos krīzes laikos izdzīvotu, šogad daudzi mazdārziņu īpašnieki savā zemē arī stādīs kartupeļus. Atšķirībā no pagājušā gada izmēģināšu Lietuviešu ražotus minerālmēslus — tie lētāki un, iespējams, ne sliktāki par jau zināmajiem. Pērn no hektāra izdevās novākt 25 — 30 tonnu, ceru, ka šogad būs līdzīgi. 

Edgars Jančenko,zemnieku saimniecības “Alejas” īpašnieks Skrīveru pagastā— Šogad iestādīju par aptuveni hektāru vairāk kartupeļu — pavisam 13. Sākām 2. maijā un piecās dienās esam tikuši galā. Šogad minerālmēsli, ar  kurus līdz šim lietoju, kļuvuši dārgāki —  citādi viss pa vecam. Cerams, rudenī uzpircēji pildīs noslēgtos līgumus. Iespējams, varētu rasties pārprodukcijas problēma, kas nedaudz satrauc. 

Dzīve laukos