Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kukaiņu atbaidīšanai un labam prātam

Gunārs Ībēns Valles pagastā dzīvo Vasku mājās — bijušajā Vasku skolā. Kopš kļuvis par bezdarbnieku, dienu var pavadīt pēc saviem ieskatiem. Iekopis mazdārziņu, kurā līdzās zemenēm, sīpoliem, salātiem un citām ēdamām lietām pērn iestādījis arī tabaku.

— Vienīgais darbs, kuru man piedāvāja, bija Aizkrauklē ielas slaucīt, bet kur tad es gulēšanu — zem tilta? Dzīvoklis Valles pagastā, braukāt katru dienu būtu pārāk dārgi. Šajā pusē pat jaunajiem nav darba, kur nu man atradīsies, tāpēc sāku meklēt nodarbošanos, — stāsta Ībēna kungs.
Garāka par cilvēku
Kā pīpētājam no 14 gadu vecuma bez cigaretes iztikt bijis pagrūti, tāpēc no vecajiem valliešiem uzzinājis, kā tabaku izaudzēt un tikt pie saviem smēķiem. Pērn piemājas dārzā izmēģinājumam iestādījis tikai ap 200 stādu, un no tiem diviem pīpētājiem pieticis līdz aprīlim, tāpēc šogad stādu skaits pat trīskāršots — līdz 600, veidojot jaunas dobes tālāk no mājas.
Tabakas sēklas varot iegādāties jebkurā sēklu veikalā. Saimnieks smejot rāda iesaiņojumu, uz kura, tāpat kā uz cigarešu paciņas, rak-stīts: “Smēķēšana kaitīga jūsu veselībai!”.
Jau rudenī sagatavojis augsni, kuru pagrabā glabā līdz aprīlim, lai stādiņi papildus nav jāsilda. Tāpat kā citus augus, arī tabaku iesēj kastītēs, paaudzē un vēlāk izstāda laukā. Aug ļoti ātri. Ūdens, saulains laiks, trekna zeme, virca, kūtsmēsli — viss, kas nepieciešams. Nedēļas laikā no tikko izpiķēta stādiņa izaugušas pāris lielas lapas. Nobriedis augs esot cilvēka augumā ar metru garām lapām. Ziedi esot mazi — rozā ar baltu.
No lapas līdz pīpei diennakts laikā
Pirmās gatavās lapas var ievākt jūlija beigās. Novākt sāk zemākās, kuras kļūst dzeltenas, un pēdējās nogatavojas oktobrī. Lapas izrullē, izspiežot no tām lielāko daļu mitruma, tad, tāpat kā augus tējai, liek uz šņorēm un žāvē ēnainā vietā caurvējā, līdz lapas kļūst trauslas. Tad seko sutināšana noslēgtā traukā cepeškrāsnī, līdz tās kļūst bir-stošas. Lai tabaka iegūtu papildu aromātu, tvaicēšanas laikā tai var pievienot ķiršu lapas, cūku vai bišu āboliņu, piparmētru. Tvaicējamā traukā pamīšus liek vienu kārtu ar tabakas lapām un virsū izvēlēto augu garšai. Diennakts laikā žāvētās lapas pārtop par smēķēšanai derīgu tabaku.
Pārtikā vairāk indes
Šobrīd palikuši tikai smalkumi, kurus pīpēt nevar, bet tie lieliski noder cīņā ar dārza kaitēkļiem — blaktīm, laputīm. Saimnieka recepte ir šāda: litra tilpuma plastmasas pudelē ieber ap 100 gramu tabakas smalkumu, pudeli piepilda ar ūdeni, noslēdz ar korķi un tumšā vietā atstāj ievilkties trīs diennaktis. Šķidrumam smaka esot neciešama, un no tās visa dzīvā radība mūk pa gabalu, tajā skaitā skudras.
Vai kādreiz domāts par smēķēšanas atmešanu? — Ja būtu normāli dzīves apstākļi, darbs, varētu arī atmest, —  smaidot saka Gunāra kungs — Pagaidām par veselību nesūdzos un nejūtu, ka smēķēšana nodarītu ļaunumu. Citi, kuri pieraduši pie veikalā pirktajām cigaretēm, saka, ka pašaudzētā tabaka ir pārāk stipra. Man, izpīpējot pusi pīpes, pietiek ilgam laikam. Tāds pats efekts ir no puspaciņas cigarešu. Pārtikā, ko ēdam, ir vairāk indes nekā cigaretēs, bet pašaudzētā tabaka ir tīra manta.

Dzīve laukos