Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kurmenē kartupeļus palīdz novākt zirgs 4

Kurmenieši Gunārs un Modris Vecputnieki, talcinieki no Kurmenes un Rīgas augusta pēdējās saulainajās dienās ķērās pie kartupeļu rakšanas. Zeme atpūtusies, mēslota ar kūtsmēsliem, šķirne ‘Zilacīte’ devusi labu ražu. Vagās no vienas vietas kā nosēts lieliem apaļiem bumbuļiem, bet saimnieki gan teic, ka citus gadus esot bijis vēl vairāk.

Talcinieku arī šogad mazāk, — stāsta Modris Vecputnieks, apturot zirgu un kraujot pilnos maisus ratos. Talku pat neesot rīkojuši, kas zinājuši, ka rakšot kartupeļus, paši pieteikušies palīgā. Katram iedots pa diviem vecā saimnieka Gunāra pītajiem klūgu groziem, un pāris stundu laikā kartupeļi novākti. Raža laba, un talciniekiem pa kādam tupeņu maisam iznāks, pašiem pietiks un vēl cūkām būs, ko iedot. Agrāk arī tirgum atlikuši, bet nu jau daudzus gadus tikai sev tos audzējot.
Uzticams palīgs saimniecībā ir zirgs Janeks. Jau vairāk kā divdesmit gadu, gan pavasarī vagas dzenot, gan rudenī kartupeļus rokot. Kamēr Modris piekrauj vezumu, zirgam par “stāvbremzi” kalpo lopbarības bietes. Jau vecs, tāpēc tiek žēlots — vezumu pilnu nepiekraujot, bet kalnā ejot, Modris palīdz arī ratus stumt. Lai gan virs Kurmenes todien bija sabiezējuši lietus mākoņi, “Vecputniekus” tie apgāja ar līkumu.

Komentāri 4

kurmenietis

Nu "Staburags" atkal izblamējies - vai tad tiešām Kaziļūna k-gam grūti noskaidrot intervējamo uzvārdus. Cik man zināms, tad visu laiku bija Gunārs Putnieks un Modris Putnieks , kuri dzīvo Kurmenes pagasta "Vecputniekos". Cerams, ka vismaz atvainosieties šiem ļaudīm par radušos pārpratumu.

pirms 9 gadiem, 2010.08.28 12:23

Zuze-kurmenietim-

Kas tur liels, būs cilvēkam divi vārdi!Galvenais ka tik uz to pusi

pirms 9 gadiem, 2010.08.28 18:28

gunārs

Tiešām, kurš gan grib iedziļināties sīkumos? Ka tik uz to pusi :) Viens pīpis -Kaziļūns vai Kazaslunis:)

pirms 9 gadiem, 2010.08.29 10:00

hehe

vajag šo pasākumu parādīt ārzemju kungiem,lai nu papriecājas par Latvijas zemnieku atgriešanos 19.gadsimtā ....regress....Tiešām ,ar to vajag naudu sākt pelnīt....

pirms 9 gadiem, 2010.08.30 16:43

Dzīve laukos