Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā nodotā piena apmērs jūnijā pieaudzis par 3,8%

Šogad jūnijā nodotā svaigpiena apmērs Latvijā pieaudzis par 3,8% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi un bija 77 539 tonnas, liecina Lauksaimniecības datu centra (LDC) apkopotā informācija.

Turpretī slaucamo govju skaits Latvijā turpina samazināties. Gada laikā Latvijā slaucamo govju skaits sarucis par 4,2% - ja 2016.gada jūnijā valstī bija reģistrētas 161 096 slaucamās govis, tad šogad jūnijā - 154 312 slaucamās govis.

LDC dati liecina, ka 2017.gada jūnijā Latvijā bija reģistrēti 17 354 ganāmpulki, kas ir par 10,8% mazāk nekā 2016.gada jūnijā. No kopējā ganāmpulku skaita 7387 šogad jūnijā realizēja pienu piegādei, kas ir par 6,01% mazāk nekā gadu iepriekš attiecīgajā mēnesī, kad šādu ganāmpulku bija 7859.

Tāpat LDC aplēses liecina, ka piena vidējā iepirkuma cena šogad jūnijā salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi Latvijā pieaugusi par 64,1%, bet mēneša laikā tā pieaugusi par 1,2% - līdz vidēji 291,8 eiro par vienu tonnu. Vienlaikus Eiropas Savienībā piena vidējā iepirkuma cena šogad jūnijā bija 330,5 eiro.

LDC ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts sabiedrība, kas nodibināta 1997.gadā, lai apkopotu, apstrādātu un analizētu zootehnisku, veterināru un lauksaimniecisku informāciju Latvijas Republikā un ieviestu vienotu dzīvnieku un ganāmpulku reģistru, ciltsdarba informācijas sistēmu atbilstoši starptautiskām prasībām.

Dzīve laukos