Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lauku darbi vaļaspriekam 7

Mazzalvietim Guntaram Bazulim no “Pečuļu” mājām ikdiena paiet mežā, strādājot ar harvesteru. Graudaugu audzēšana ir vairāk vaļasprieks un lai dēlam Raitim, kurš iemācījies rīkoties ar traktoru un pat kombainu, būtu nodarbe.

Siltās aprīļa dienas mudina no garāžām un šķūņiem izstumt braucamrīkus — mopēdus, motociklus, velosipēdus. Braucot gar “Pečuļu” mājām, pamanu saimnieku rosāmies ap traktoru. Divi zēni iemēģina motociklu. Jautāju Bazuļa kungam, vai gatavojas pavasara lauku darbiem?  
— Pērn ziemājus neiesēju, tāpēc nav jāuztraucas, kādi tie būs pavasarī. Biezās sniega segas dēļ, iespējams, tie būtu izsutuši. Pārmaiņus vienu gadu audzēju vasarājus, otru — ziemājus. Šogad piecus hektārus plānots apsēt ar kviešiem. Sēkla tiem atstāta no pērnā gada, arī minerālmēsli sagādāti. Pirms vairākiem gadiem, kad ar graudaugiem varēja nopelnīt, bija izdevīgi turēt arī lopus, šobrīd to daru tikai platību maksājumu dēļ, — saka “Pečuļu” saimnieks. Sētā stāv “labajos laikos” sagādāta visa nepieciešamā tehnika, un jāsagaida īstais laiks, kad zeme pietiekami nožūs, lai dotos uz lauka.
Bazuļa kungs atceras savu kāzu gadu — 1990., kad jau 31. martā ar tehniku izbraucis uz lauka. Šogad lauki vēl pārāk mitri, un darbus varēs sākt tikai aprīļa vidū. Melioriācijas dēļ pavasarī ūdens uz laukiem nestāv. Domājot par nākamo pavasari, šogad jāiztīra kārkliem aizaugušie grāvji.
Apskatījis arī dārzu un novērtējis ziemā zaķu apgrauztās ābelītes — vajadzēšot domāt par sētas ierīkošanu. Gan zālāju, gan siltumnīcu zemi izrakņājuši kurmji, un šogad arī pret viņiem vajadzēs nopietni cīnīties.

Komentāri 7

la la la

vienmēr atradīsies kāds, kurš pievienos komentāros kaut ko stulbu :(
starp citu, neviens nelielās.. vai arī kādam te skauž :p

pirms 9 gadiem, 2010.04.15 14:56

Ja ir vēlme strādāt,tad uz priekšu,tur nav ko skaust. Skauģi bijuši un būs. Veiksmi lauku darbos,lai viss izdodas.

pirms 9 gadiem, 2010.04.15 20:37

to ::)

Tev liekas,ka zemnieki ir tikai tie,kas piegrābušies tūkštošiem hektāru,kas tur tūkstošiem govju,cūku,kas pietiekami bezkaunīgā veidā grib iznīcināt mazos un vidējos zemniekus,kas aizcūko dabu un gaisu ar saviem pārpalikumiem????Cilvēks vismaz neļauj aizaugt savai zemei-malacis-butu visi tādi ZEMJU ĪPAŠNIEKI!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2010.04.16 14:19

Dainis Z.

Tie, kuriem ir tūkstoš ha zemes un tūkstoš lopu nav nekādi zemnieki. Tie jau ir parazīti. Viņi uz visu zemnieku kopējā rēķina nosmeļ krējumu finansējumos, atbalstos, fondos, kvotās u.t.t.

pirms 9 gadiem, 2010.04.19 11:21

Raitis

Manam tetim sogad lauka nenaks meza cukas :D

pirms 9 gadiem, 2010.04.27 16:05

Dzīve laukos