Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lems pašvaldība 1

“Staburaga” lasītājs, pensionārs no Skrīveriem, kuram pieder 10 hektāru zemes, redakcijai jautā, vai ir kādas atlaides zemes īpašniekiem pensionāriem saistībā ar jaunā zemes nodokļa piemērošanu dubultā apmērā par neapsaimniekotajām platībām.

Lauksaimniecībā izmantojamās zemes platību pārbaudi no 1. septembra veic Lauku atbalsta dienests (LAD). Tā speciāliste, atbildot uz šo jautājumu, stāsta, ka dienests nenodarbojas ar nodokļa aprēķināšanu un iekasēšanu. To dara katra novada pašvaldība. Pēc platību pārbaudes un novērtēšanas LAD ziņas sniedz pašvaldībai. Tā ir tiesīga lemt, vai piemērot paaugstinātu nodokli 3% apmērā vai noteikt atvieglojumu, piemēram, maznodrošinātai personai.

Komentāri 1

AS

Tas nebūtu pareizi veikt izņēmumus nodokļa aprēķinā, jo tieši dēļ šādiem pensionāriem Latvijas vērtīgā lauksaimniecības zeme aizaug! Es pat teiktu,ka nepieciešams 5% no kadastrālās vērtības, jeb dod saimniekiem nomā lai strādā!

pirms 8 gadiem, 2010.09.27 00:35

Dzīve laukos