Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līdz 1.martam lauksaimniekiem jāpiesakās atbalstam kredītprocentu daļējai dzēšanai

Līdz 1.martam lauksaimniekiem jāpiesakās atbalstam kredītprocentu daļējai dzēšanai, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā.

Šā gada 1.martā Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs (RLP) noslēgsies lauksaimnieku pieteikšanās valsts atbalsta saņemšanai kredītprocentu daļējai dzēšanai.

Valsts noteikto atbalstu apakšprogrammā - 900 000 latu - kredītprocentu daļējai dzēšanai par 2009.gadā faktiski samaksātajiem kredītprocentiem varēs saņemt lauksaimnieki, kas nodarbojas ar primāro lauksaimniecības produktu ražošanu un kas ir ņēmuši ilgtermiņa kredītu vai finanšu līzingu investīcijām jaunu un rekonstruējamu lauksaimnieciskās ražošanas būvju būvniecībai, lai vecinātu efektīvāku lauksaimnieciskās ražošanas attīstību savā saimniecībā.

Atbalsts netiks piešķirts par traktortehnikas, piekabju un lauksaimniecībā izmantojamo tehnoloģisko agregātu iegādi un par atsevišķu iekārtu un tehnoloģiskā aprīkojuma iegādi, ja tas nenotiek vienlaikus lauksaimnieciskās ražošanas būvju būvniecības vai rekonstrukcijas projekta ietvaros.

Savukārt atbalstu 600 000 latu apmērā kredītprocentu daļējai dzēšanai par 2009.gadā faktiski samaksātajiem kredītprocentiem ilgtermiņa kredītiem, kā arī īstermiņa kredītiem varēs saņemt lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, kuras pieteikumus LAD reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs varēs iesniegt līdz 2010.gada 1.maijam.

Valsts atbalsts investīciju veicināšanai lauksaimniecībā, kas ietver kredītprocentu daļējas dzēšanas atbalstu, noteikts 1,5 miljoni latu.

Iesniegumu veidlapu šī atbalsta iegūšanai var saņemt RLP vai arī izdrukājot to no LAD interneta mājaslapas saites "http://www.lad.gov.lv/images/data/zmnotp6_2010g.doc".

Dzīve laukos