Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mazpulcēni audzē kartupeļus

Šogad, mazpulku 80. jubilejas gadā, izsludināts kartupeļu konkurss, kurā piedalās arī Seces, Staburaga un Sunākstes mazpulki.

Mazpulcēniem jau par tradīciju kļuvuši zemnieku saimniecības “Ezerkauliņi” un Zemkopības ministrijas izsludinātie konkursi kādas kultūras audzēšanā. Šogad norit kartupeļu konkurss. Mazpulcēni par simbolisku samaksu pavasarī saņēma 10 kg  šķirnes 'Gala' no Vācijas kartupeļu.
Seces mazpulcēni Laimonis Šmits, Agnese Giptere, Marta Mencendorfa, Līga Vaišle un Laimonis Šmits jūlija pēdējās brīvdienās bija uzaicināti piedalīties kartupeļu audzētāju seminārā SIA “Baldones lauki”, kas ir lielākā pārtikas kartupeļu audzētāja Latvijā.
“Uzņēmuma īpašnieki Aivars un Ivars Pundiņi sniedza vērtīgus padomus un izrādīja savus kartupeļu laukus un uzņēmumu. Visvairāk jauniešus pārsteidza tas, ka visus stādījumus 110 hektāru platībā apkopj tikai divi cilvēki. Ar skolēniem tikās arī SIA “Kurzemes sēklas” direktors Māris Grīnblats. Semināra laikā mazpulcēni parakstīja līgumu ar zemnieku saimniecības “Ezerkauliņi” īpašniekiem par izaudzēto kartupeļu iepirkšanu. Pēc semināra mazpulcēni jau izaudzētos bumbuļus cepa ugunskurā,” stāsta Seces mazpulka vadītāja Astrīda Mencendorfa.
Konkurss noslēgsies novembrī, kad divi veiksmīgākie kartupeļu audzētāji dosies uz Rīgu, kur saņems zemkopības ministra parakstītus diplomus, ielūgumus uz Latvijas mazpulku “Kartupeļu balli” un vērtīgas balvas.
Foto no Seces mazpulka albuma

 

Dzīve laukos