Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neaudzēs ģenētiski modificētus augus

Vecumnieku novada domes sēdē pieņemts lēmums aizliegt novada teritorijā audzēt ģenētiski modificētus kultūraugus.

Novada dome bija saņēmusi iesniegumu, kuru parakstījuši 174 Vecumnieku novada iedzīvotāji, lūdzot domi attīstības plānā paredzēt un apstiprināt novadu par teritoriju, kas brīva no ģenētiski modificētiem organismiem (ĢMO). Jau 2009. gada 28. oktobrī dome pieņēma lēmumu par nodomu noteikt aizliegumu ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanai novadā pieciem gadiem. Priekšlikumi un iebildumi bija jāiesniedz līdz pērnā gada 5. decembrim.
Sabiedriskās apspriešanas laikā tika saņemti  seši iesniegumi, kuru iesniedzēji nepiekrīt, ka novada teritorijā tiktu noteikts ĢMO audzēšanas aizliegums, un viens iesniegums ar atbalstu no ĢMO brīvas teritorijas noteikšanai. Pamatojot ar mazo iedzīvotāju aktivitāti un nepieciešamību iegūt papildu viedokļus, 2009. gada 23. decembrī Vecumnieku novada dome pieņēma lēmumu pagarināt sabiedriskās apspriešanas termiņu līdz šīgada 7. februārim.
Apspriešanas laikā saņemti 609 iedzīvotāju un septiņu zemnieku saimniecību ieteikumi atbalstīt Vecumnieku novada teritorijas noteikšanu par brīvu no ģenētiski modificētiem organismiem. Tas ir 6,2% no kopējā iedzīvotāju skaita novadā. Trīs iedzīvotāji un trīs zemnieku saimniecības nepiekrīt ĢMO audzēšanas aizlieguma noteikšanai, un tas ir tikai 0,06% no kopējā iedzīvotāju skaita novadā. Ja šādu aizliegumu novadā noteiktu, to lūdz nepiemērot iesniedzējiem piederošajām zemēm, kopā 908,8 ha (no tiem lauksaimniecībā izmantojamā zeme ir 604,08 ha).

Dzīve laukos