Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No vainīgā piedzīs vairāk nekā 15 000 latu kompensāciju 4

Zemgales apgabaltiesa par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu — iešaušanu galvā ar namdaru pistoli — nolēma piedzīt par labu cietušajam 15 316 latu kompensāciju — aģentūru LETA informēja Zemgales apgabaltiesas tiesas priekšsēdētāja vietnieces palīdze Aizkrauklē Baiba Markuna.

Zemgales apgabaltiesa 10. martā pasludināja saīsināto spriedumu Renāra Āriņa prasībā pret Raimondu Knēģeri par kompensācijas piedziņu pēc traumēšanas. Tiesa nolēma Knēģerim, kuram 2007. gadā piespriesta brīvības atņemšana uz diviem gadiem nosacīti krimināllietā par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, tagad ir jāsamaksā cietušajam Āriņam 15 316 latu kompensācija.Āriņš no Knēģera vēlējās piedzīt mantisko zaudējumu 316,48 latu apmērā un morālo kaitējumu 500 000 latu apmērā kā varbūtējo zaudēto peļņu un atlīdzību par sakropļojumu.Tiesa nosprieda prasību apmierināt daļēji un piedzīt no Knēģera par labu Āriņam noziedzīga nodarījuma rezultātā nodarīto mantisko zaudējumu 316,48 latu apmērā, morālo kaitējumu 10 000 latu apmērā un atlīdzību par sakropļojumu 5000 latu apmērā.Kopējā kompensācijas summa ir 15 316 latu. Pārējā daļā Āriņa civilprasību nolemts noraidīt. Civillietas prasības pieteikumā ir atsauce uz Aizkraukles rajona tiesas 2007. gada 6. novembra spriedumu krimināllietā. Spriedums stājies spēkā 17. novembrī, tajā Raimonds Knēģeris atzīts par vainīgu pēc Krimināllikuma 125. panta 1. daļas. Uz šī sprieduma pamata celta Renāra Āriņa prasība. Knēģeris 2007. gadā atzīts par vainīgu “par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas bīstams dzīvībai vai bijis par iemeslu redzes, dzirdes vai kāda cita orgāna vai orgānu funkciju zaudēšanai, psihiskam vai citādam veselības traucējumam, ja tas saistīts ar vispārējo darbspēju paliekošu zaudējumu ne mazāk kā vienas trešdaļas apmērā vai izraisījis grūtniecības pārtraukšanu, vai izpaudies nelabojamā sejas izķēmojumā”. Knēģerim piespriesta brīvības atņemšana uz diviem gadiem nosacīti, nosakot pārbaudes laiku uz vienu gadu — aģentūru LETA informēja Aizkraukles rajona tiesas kancelejas vadītāja Ruta Čipāne.LETA iepriekš ziņoja, ka 2007. gada jūlijā Aizkraukles slimnīcā nogādāts kāds 23 gadus vecs vīrietis ar naglu galvā. Kokneses pagastā kāda uzņēmuma teritorijā 1963.gadā dzimis vīrietis ar naglu šaujamo pistoli iešāva galvā 1984. gadā dzimušam vīrietim. Cietušais nogādāts slimnīcā.Telekompānija LNT savā raidījumā tolaik informēja: kāds strādnieks Aizkrauklē ar namdara pistoli, kas pielādēta ar naglām, iešāva galvā 23 gadus vecam vīrietim. Nagla caururba galvaskausu, taču cietušais brīnumainā kārtā palika dzīvs. Ārsti notikušo sauca par brīnumu, bet pats vīrietis ar daļēji paralizētu roku ārstējās slimnīcā.“Beidzām darbu, gāju nolikt pistoli, noliku, papļāpājām, pagriezos, un viņš man iešāva galvā. Viņš teica, ka varbūt nevajag vest uz “ātrajiem”. Ja nebūtu draugi aizveduši uz “ātrajiem”, cauri būtu. Tagad roku nejūtu,” komentēja cietušais Renārs Āriņš, kurš strādāja kokapstrādes uzņēmumā kopā ar Raimondu Knēģeri.

Komentāri 4

Hmm...

Vai es esmu vienīgais, kas nosacītu sodu neuzskata par sodu? Tas ir tā kā bērnu rotaļās- pa jokam...

pirms 10 gadiem, 2009.04.02 06:37

to Hmm

Šis Jūsu jautājums būtu jāuzdod prokuroram un tiesai.

pirms 10 gadiem, 2009.04.02 07:53

mhā

Cik reižu ir rakstīts, ka jātiesā pašiem! Ko grib sagaidīt no tiesas? Tur nekas nebūs.

pirms 10 gadiem, 2009.04.02 17:13

kohma

Butu zinajusi ka ir istaniba tad ari runajusi butu

pirms 8 gadiem, 2011.09.30 23:53

Dzīve laukos