Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nodokļu iekasētājiem darba netrūkst

Kad sāk iesniegt gada ienākumu deklarācijas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Zemgales reģionālās iestādes Aizkraukles nodaļas darbiniekiem darba ir netrūkst.

Pērn janvārī bija iesniegtas 529 deklarācijas. Šogad iesniegto deklarāciju skaits gada pirmajā mēnesī pieaudzis jau līdz 1092. Iedzīvotāji un amatpersonas gada ienākumu  deklarācijas var iesniegt līdz 1. aprīlim. “Šogad deklarācijām ir izveidoti jauni pielikumi, kas ļauj vienkāršāk un ātrāk izpildīt dokumentu,” saka Aizkraukles nodaļas Nodokļu maksātāju konsultāciju daļas priekšniece Lilita Petkūne. Deklarācijas jāiesniedz arī tiem iedzīvotājiem, kuri pagājušajā gadā pārdevuši savus īpašumus, ja to vērtība pārsniedz 3840 latu. Ja deklarācija par šādiem darījumiem nebūs izpildīta, VID var piemērot naudassodu no 50 līdz 500 latiem. Klienti var izmantot iespēju un līdz 1. aprīlim iesniegt arī deklarācijas ar attaisnojošiem dokumentiem par veselības aprūpi un mācību maksu par pēdējiem trim gadiem. No 2009.gada 1. janvāra no 150 līdz 300 latiem paaugstināta attaisnoto izdevumu par izglītību un medicīnas pakalpojumiem norma. Par attaisnotajiem izdevumiem turpmāk tiks uzskatīti arī maksājumi par izglītības iegūšanu citās Eiropas Savienības valstīs. Tas nozīmē, ka attaisnotos izdevumus par medicīnas pakalpojumiem un studiju maksu 300 latu apmērā varēs iekļaut, iesniedzot deklarāciju par 2009.gadu.“Lai saņemtu 25% iedzīvotāju ienākuma nodokļa no privātā pensiju fonda nekādi dokumenti nav jāiesniedz. Visu nepieciešamo informāciju bankas mums atsūta. Iedzīvotājam tikai jāizpilda ienākumu deklarācija, kuru var saņemt VID nodaļās vai atrast VID mājaslapā. Ja deklarāciju izpildot rodas neskaidrības, visās VID nodaļās strādā konsultanti, kuri nepieciešamības gadījumā iedzīvotājiem sniegs nepieciešamo informāciju,” stāsta Lilita Petkūne.  11 – 02 janis 004Iesniedz deklarāciju. Nodokļu maksātāju konsultāciju daļas galvenā inspektore Marija Slippe (no kreisās) palīdz aizpildīt deklerāciju Svetlanai Morozovai. Fakts.VID Aizkraukles nodaļā 2008. gadā palielinājies nodokļu maksātāju skaits:darba ņēmēji – 738,juridisko personu – 56,individuālo uzņēmēju -- 25. 

Dzīve laukos