Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piensaimnieki apvienojas

Lai Staburaga, Seces un Sēlpils puses lopu turētājiem arī turpmāk būtu iespēja pārdot pienu, Sēlpils piensaimnieku biedrība iestājusies kooperatīvajā sabiedrībā “Trikāta KS”.

Staburaga pagasta pārvaldes vadītāja Aina Ķīse stāsta, ka Sēlpils piensaimnieki kooperatīvajā sabiedrībā “Trikāta KS” iestājušies, lai arī tiem saimniekiem, kuriem ir tikai dažas govis, būtu iespēja pārdot pienu.

— Ja “Trikātā” iestātos tikai lielie piena ražotāji un nodotu pienu “pa tiešo”, no Sēlipls pienotavas automašīnai pēc dažām piena kannām uz Seci un Staburagu braukt vairs nebūtu izdevīgi, — saka Ķīses kundze. — Govis nāktos likvidēt, lai gan daudzām ģimenēm piens dod vismaz kaut kādus ienākumus. Piemēram, kāda no bijušajām Vīgantes skolas skolotājām, nespējot atrast darbu savā profesijā, sāka nodarboties ar piena lopkopību.

Pēc iestāšanās kooperatīvajā sabiedrībā pienu no Seces, Staburaga un Sēlpils puses saimniecībām turpinās savākt Sēlpils pienotavas automašīna. Pienu atdzesēs un tālākai pārstrādei vedīs centralizēti.

Līdz šim Sēlpils pienotavā savākto pienu pārdeva Jēkabpils piena kombinātam. Piena cena svārstās atkarībā no kvalitātes un pārdotā piena daudzuma no 10 līdz 14 santīmiem par litru.

Staburaga pagastā ir 15 saimniecību, kurās ir viena līdz divas govis, un septiņas saimniecības, kurās govju skaits ir lielāks par desmit.

Dzīve laukos