Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piepilda kontus

Līdz gada beigām lauksaimnieki platību maksājumos vēl saņems 39 miljonus latu. Līdz ar to šogad kopumā paredzēts izmaksāt gandrīz 99 miljonus latu, no kuriem iepriekš izmaksātas divas trešdaļas.

No nākamā gada sākuma šī naudas plūsma ievērojami samazināsies, izmaksājot vien atlikušo vienu trešdaļu. Savukārt līdz šīgada beigām, Lauku atbalsta dienestam pārskatot vēl neizmaksāto platību un tiešo maksājumu avansu, īpašo atbalstu par pienu un mazāk labvēlīgajiem apvidiem, lauksaimnieku kontos nonāks ievērojamas summas. Gada beigās būs segti 47% no kopējās vienoto maksājumu summas par platībām,  83%  atbalsta par pienu un 90%  izmaksu par laukaugu, lopbarības platībām, nokautiem un eksportētiem liellopiem. Savukārt no atdalīto maksājumu summas šogad lauksaimnieku kontos ieskaitīs 99%  izmaksu par platībām un pienu, 70% par mazāk labvēlīgo apvidu apsaimniekošanu un 100% par aitumātēm. Sākts arī maksājums par bioloģiskās lauksaimniecības attīstību.
Atlikušo summu izmaksās līdz 2011. gada 30. jūnijam. Maksājumus ieskaita tikai tiem lauksaimniekiem, kuriem pabeigta atbilstības nosacījumu pārbaude un kuru iesniegumos nav kļūdu.

Dzīve laukos