Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieteikts karš latvāņiem 5

Jaunais gads sācies ar jauniem notikumiem un pavērsieniem arī Neretas novadā. Notikusi Latvijas Zaļās kustības (LZK) Neretas pusē rīkotā sapulce, kuras laikā pēc LZK interešu nodaļas “Ekoprojekts” vadītāja Ģirta Ozoliņa priekšlikuma tika nodibināta LZK Neretas novada reģionālā nodaļa.

Pirmajā nodaļas sapulcē  noteikti Neretas reģionālās nodaļas (NRN) prioritārie darbības virzieni: invazīvo augu — latvāņu — izplatības problēmu risināšana, Neretas novadam raksturīgās bioloģiskās daudzveidības un ainavas saglabāšana, Neretas hidroelektrostacijas, kā arī perspektīvā projektējamās hidroelektrostaciju kaskādes uz Dienvidsusējas ietekmes uz vidi pētīšana. Svarīga nodaļas darbībā ir arī Zaļās skolas mācību ietveršana Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas mācību programmā un meža atjaunošanas problēmas.
Izmantos visus iespējamos līdzekļus
Ar aktīvu novada domes priekšsēdētāja vietnieka Arvīda Kvieša atbalstu izveidota darba grupa latvāņu problēmas risināšanai. Grupas vadītājs ir Valdis Tomsons, un tās sastāvā darbosies Danute Avena, Jūlijs Treiģis un šī raksta autore. Savukārt par LZK interešu nodaļas “Ekoprojekts” grupas vadītāja vietnieku apstiprināts Ģirts Ozoliņš, un tajā darbosies arī Zigfrīda Ozoliņa.
Jau pirmajā pulcēšanās reizē izvirzīts konkrēts mērķis — latvāņa audžu iznīcināšana visā Neretas novadā, panākot vēsturiski izveidojušās lauku ainavas un vietējās bioloģiskās daudzveidības maksimālu saglabāšanu. Šī mērķa sasniegšanai ir jāapzina  izplatības ierobežošanas metodes, Neretas novadā invadētās teritorijas. Īpašnieki, kuru zemē veidojas latvāņu audzes, arī patstāvīgi var tās ierobežot, bet paralēli darba grupai jāmeklē iespējamais projekta finansējuma avots. Tās varētu būt ES programmas, saistītas ar ANO izsludināto bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas politiku, kā arī starptautiskie fondi un Vides ministrijas izsludinātie konkursi.
Bez tukšām runām
Neretas novada reģionālā nodaļa gaida jaunus dalībniekus, kuri vēlētos aktīvi darboties sava novada labā. Tie, kuriem ir interese par Latvijas Zaļo kustību, var vērsties pie manis, Latvijas Zaļās kustības Neretas novada reģionālās nodaļas vadītājas (tālr. 26405236), lai saņemtu plašāku informāciju un iestāšanās anketu.
Uzziņa
Latvijas Zaļā kustība (LZK) ir nevalstiska vides organizācija, izveidota 2004. gada jūnijā uz astoņu nodaļu, kuras pārtrauca savu darbību Vides aizsardzības klubā, bāzes.
Organizācija apvieno vides aktīvistus, brīvprātīgos un ekspertus, kuri vēlas aktīvi darboties, lai uzlabotu vides kvalitāti un nepieļautu noziedzīgus nodarījumus videi.

Komentāri 5

H.Ērglis

Vajadzētu dibināt asociāciju. Ievēlēt valdi un valdes locekļus. Dabūt naudu un noteikt algas.

pirms 9 gadiem, 2010.01.22 18:09

Vai, šī raksta autore atkal uz "kājām"',vai tad Kvieša kungs nebija atstājis novārtā pēc vēlēšanām,ha,ha...

pirms 9 gadiem, 2010.01.25 15:06

Mudīte atbild hmmm

Nu tiešām paldies! Kāds ir sapratis manu būtību - suņi rej , bet karavāna iet tālāk! Un es jau nu tik vienkārši nepadodos, bet darbojos joprojām.

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 14:09

Holms

Tur jau atkal ku-kū no Zalves pamodusies. Tā vēl zaudēto vēlēšanu eiforijā. Tikai savu vārdu aizmirsa pierakstīt. Tā, lūk.

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 15:19

Dzīve laukos