Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pret kaitēkļiem ar dabiskiem līdzekļiem 1

Elvīra Vorslova, “Staburaga” lasītāja no Pļaviņām, mums raksta: “Kāpostos lidinās taurenīši, līdzīgi kodēm. Vai tā ir kāpostu pūcīte? Vai tauriņi ir kaitīgi kāpostiem un kā ar viņiem cīnīties bioloģiskiem līdzekļiem?” 

Pirms noskaidrot, vai šie taureņi ir kaitīgi vai tikai lidinās, jānovēro viņu uzvedība, jo daudzi ir citu kukaiņu ēdāji un kāpostiem ļaunumu nenodara. Šovasar viens no augu ienaidniekiem — kāpostu baltenis vēsā laikam dēļ ir mazaktīvs. Pēc īsā apraksta grūti noteikt, kādi kukaiņi Elvīras kundzei liekas aizdomīgi — tā var būt kāpostu cekulkode, jau nosauktā kāpostu pūcīte vai kas cits. Lai pārliecinātos, jāpavēro, kādi kāpuri un kā izvietoti uz kāpostu lāpām. Piemēram, pūcītes kāpuri ir zaļā krāsā.Bioloģiskajai kaitēkļu apkarošanai dārzkopības veikalos ir nopērkamas zaļās ziepes, kuru sastāvā ir dabiskais taukskābju kālija sāls. Iedarbīgs līdzeklis ir “Bacelons”, kas satur baktērijas “Bacillus thurigensis”. Ar šo līdzekli apsmidzinātās kukaiņu kūniņas inficējas un iet bojā. Preperātu “Bacelons” pašlaik var iegādāties tikai firmā “Bioefekts”, kur to ražo . Papildu drošībai zaļās ziepes var sajaukt ar “Bacelonu”, tādējādi radot noturīgu pārklājumu. Efektīvs līdzeklis ir “Fitoekols — IF”, kas pagatavots uz priežu un egļu skuju bāzes.Dabiskie  kaitēkļu apkarošanas līdzekļi ir arī tabakas putekļi, piparmētru, priežu skuju, linsēklu, ķimeņu eļļa, sinepju pulveris, priežu skuju milti, pelni, piena sūkalas, aktīvā ogle, siena pabiras u. c.. kā arī dzīvnieku izcelsmes līdzekļi — plēsīgais pangodiņš, plēsējērce, kāpurlapsenes, plesējblaktis u. c.

Komentāri 1

Anita

Kur var iegādāties tabakas putekļus, priežu skuju miltus un zivju kaulu miltus?

pirms 7 gadiem, 2012.04.30 14:07

Dzīve laukos